Demogrāfs: Pašlaik Latvija ”soda” ģimenes, kas vēlas vairāk bērnu

1 komentārs
Demogrāfs: Pašlaik Latvija ”soda” ģimenes, kas vēlas vairāk bērnu
Foto: LETA

Latvijā situācija demogrāfijas jomā šobrīd neliecina par būtiskiem uzlabojumiem, un tas var novest pie ļoti sāpīgiem soļiem, kas būs jāveic nākotnē, ja valsts neko nedarīs, lai situāciju uzlabotu, intervijā raidījumā 900 sekundes atzina demogrāfs Ilmārs Mežs.

“Situācija ir tikai minimāli uzlabojusies, dzimstība ir augusi varbūt par 10–15%, lai arī vajadzētu visus 100%. Mēs aizvien vēl esam starp tām dažām Eiropas valstīm, kurām ir krietni vairāk mirušo nekā dzimušo. Tādu valstu Eiropā pašlaik ir tikai septiņas astoņas,” sacīja I. Mežs.

Demogrāfs norādīja, ka pensijā pavisam drīz ies divas reizes vairāk cilvēku nekā ienāks darba tirgū. Tāpēc valstij šobrīd jārīkojas.

Ilmārs Mežs, demogrāfs:

Vienas paaudzes laikā strādājošais cilvēku skaits pret pensionāru skaitu apmēram izlīdzināsies, un tas nozīmē – vai nu nākotnē pensijas būs divas reizes mazākas nekā šodien, vai arī būs divreiz jāpalielina nodokļi, vai arī vajadzēs masveida imigrāciju. Kurā pirkstā izvēlēsities kost? Visi trīs ir sāpīgi!

“Tāpēc nekas cits neatliek, kā izmantot valsts iekšējo resursu. Tām ģimenēm, kas vēlas bērnus, un tādas Latvijā ir, tikai jāļauj to darīt – valsts tur var daudz ko darīt – noņemt nabadzības risku un iespēju nonākt nabadzības zonā,” sacīja demogrāfs.

Skaties video!