“Dēls vairs nekad nebūs tāds kā agrāk!” Māte dalās sāpīgā stāstā, mudinot ikvienu uzmanīties dzelzceļa tuvumā

Pēdējos gados diezgan bieži redzētas sociālās kampaņas, kurās tiek atgādināts par drošību dzelzceļa tuvumā. Kampaņas – derīgas, taču nekas tā neatver acis kā patiess un ļoti sāpīgs stāsts no personīgās pieredzes.

Atpakaļ uz rakstu

4 komentāri

 • Arlekino

  Arlekino

  Es domāju, ka jāmāca cits: "Redzi sliedes, skaties uz abam pusēm!" - tas ir jāiestrādā kā automātiska reakcija, kā ejot pāri ceļam. Ja vilciena skaņa būtu galvenais, kas pasargā, tad nedzidīgie, piemēram, nevarētu pāri sliedēm vispār pāriet. Un šis darbotos arī daudz efektīvāk, jo pusaudži visdrizāk neklausīs padomos "bez austiņām" (vai tagad ar skaļajām tumbiņām), bet, kas automātiski ieatrādāts, tas darbojas pratam vairs neprasot. Tāpēc nevis runājiet, kad bērns ir pusaudzis, bet vediet bērnus pie dzelzsceļa, kad vēl ir mazāki un māciet atkal un atkal skatities pa kreisi un pa labi.. !
 • Jana
 • Nu

  Nu

  Neko neiemācīs. Vai nu ir, vai nav tas iekšā. Kā arī sabiedrības fons dara savu.
 • Nu re

  Nu re

  Ja esi ārā, tad klausies dabā, nevis austiņās. Kas var būt skaistāks par putnu čivināšanu, dzeguzes kūkošanu, lokomotīvi tālumā... Tas bērnam ir jāiemāca jau no ratiņu vecuma un nebūs traģēdiju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!