VIDEO: delfīni, kas spēj ārstēt retu ģenētisku slimību

Pievienot komentāru
VIDEO: delfīni, kas spēj ārstēt retu ģenētisku slimību
Foto: EPA / LETA

Arvien biežāk ģimenes lūdz ziedotāju palīdzību, lai bērniem apmaksātu delfīnterapijas seansus, kas Latvijā nav pieejami. Ārsti to sauc arī par šā brīža modes tendenci, taču atzīst, ka daudziem no vecākiem tas ir izmisuma solis.

Šobrīd piecus gadus vecā meitenīte Katrīna jūlija vidū atgriezās no trešā delfīnterapijas kursa Minskā. Bērniņam ir reta ģenētiska saslimšana, un vecāki dara visu, lai Katrīna varētu ar viņiem sazināties vismaz simbolu veidā.

Papildus vēl citām rehabilitācijas nodarbībām delfīnu terapiju ieteica psihologs un neirologs. Četru gadu vecumā Katrīna sāka staigāt, un slimās meitenītes mamma novērojusi, ka delfīni palīdzējuši bērnam kļūt stabilākam arī emocionāli.

Skaties foto:

Uz Minsku ģimene dodas reizi gadā, par ceļu maksā paši, bet terapiju kursu apmēram 2000 eiro gadā sedz ziedotāji. Labdarības fondā Ziedot.lv apliecina, ka vairāk nekā sešu gadu laikā šādu ģimeņu skaits ir pieaudzis.

Lai varētu sākt vākt ziedojumus, nepieciešams ārsta apstiprinājums, ka bērnam šāda terapija tiešām ir nepieciešama un ka nav nekādu veselības ierobežojumu, piemēram, epilepsija.

Pagaidām valsts nekādus izdevumus par delfīnterapiju nesedz, un viss balstās uz pašu ģimeņu vai ziedotāju pleciem. Ārste gan apšauba, vai delfīnterapija būtu īpaši jāizceļ, salīdzinājumā ar citiem rehabilitācijas virzieniem.

Katrīnas mamma Anna ir pārliecināta, ka kādu dienu meitiņa var sākt runāt, bet tie vien būs daži vārdi. Iespējams, nākotnē uz terapiju pie delfīniem meitene dosies uz kaimiņzemi Lietuvu, kur rudenī varētu sākt piedāvāt terapijas nodarbības, turklāt lētāk nekā Baltkrievijā vai Ukrainā.

Skaties video: