Deju kolektīvi neapmierināti ar 2018. gada svētku repertuāru; tas atsaucot atmiņā padomju laikus

1 komentārs

Pamatīgu šūmēšanos sociālajos tīklos pēdējās nedēļās izraisījis 2018. gada deju svētku repertuārs. Sākot apgūt programmu atklājies, ka daudzas dejas ir ļoti dīvainas un pat atsauc atmiņā horeogrāfiju, kāda bija ierasta padomju gadu deju uzvedumos.

Dejotāji pauž neapmierinātību arī ar stilizētajiem tērpiem, par ko tiks tērēta liela nauda, bet pēc svētkiem tie praktiski vairs nebūs pielietojami. Svētku rīkotāji gan mierina, ka Daugavas stadiona lieluzvedums vēl ir tapšanas procesā, daudzas lietas dejotājiem vēl nav pagūts izskaidrot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neveiksmīgi izvēlēta dziesma, kas kopā ar deju atgādina padomju laikus, totalitārisma režīmam atbilstoša estētika. Tie ir tikai daži no interneta dzīlēs atrodamajiem komentāriem par gaidāmo Latvijas simtgades deju svētku repertuāru.
Kolektīviem sākot apgūt Daugavas stadionā paredzētā lieluzveduma ”Māras zeme” programmu, dejotāji atskārtuši, ka šīs dejas viņiem nepatīk un nav saprotams, kāpēc tādas jādejo Latvijas simtgades svētkos.

Krišjānis Šimis, TDA “Dancis” dejotājs
Mēs dejotāji savā starpā daudz runājam un tie, kas man stāsta savu viedokli, viņiem arī nepatīk
Mums sarežģītība vienmēr ir interesējusi un mākslinieciskā vērtība numurā, šobrīd repertuārs ir pelēkāks.

Vienlaikus Krišjānis pauž bažas, ka tautas dejām attīstoties šādā virzienā, dejotājiem zudīs motivācija tās dejot.

Gaidāmo svētku repertuārs domīgu darījis arī kolektīva Dancis vadītāju Rolandu Juraševski, viņš šaubās, ka tas ir virziens, kurā bija jāiet. tāpat arī horeogrāfe Ingrīda Saulīte vēlētos, lai deju svētki ir kulminācija ilgstošajam darbam.

Ingrīda Saulīte, horeogrāfe
Cilvēkiem gribētos, lai tie deju svētki saglabā tradīciju un lai tā ir kulminācija paveiktajam darbam, kas ir bijis ar interesantajām horeogrāfijām, lai dejotāji tās varētu izdejot.

Runājot par deju izrādi pieredzējusī horeogrāfe spriež, ka to varējis rīkot atsevišķi kā programmas sastāvdaļu ar mazāku dejotāju skaitu un to uzvest, piemēram, Arēnā Rīga. Tas arī atrisinātu jautājumu par tērpiem, kas speciāli šim uzvedumam nu jādarina visiem 15000 dejotāju.

Ingrīda Saulīte, horeogrāfe
Ir ārkārtīgi neapdomīgi tērēt naudu par tērpiem, kur pēc tam viņus likt. Ir tik daudz gadu pagājuši, lai nostiprinātu LV tautastērpu. Man ir radies iespaids, ka šie jaunie tērpi nav tālāk īpaši izmantojami.

Deju lielkoncerta veidotāji gan jau iepriekš brīdinājuši, ka programma atšķirsies no iepriekš pierastās, tomēr kādu padomjlaiku dejas stila atgriešanos kategoriski noraida.

Jānis Purviņš, Simtgades deju lieluzveduma mākslinieciskais vadītājs
Mēs esam iecerējuši kā deju izrādi. Ir dejas, kas nepieciešamas izrādei, bet nav izmantojamas atsevišķi un izskatās dīvainas.

2018. gada dziesmu un deju rīkotājs – Nacionālais kultūras centrs tikmēr aicina neskriet notikumiem pa priekšu – Daugavas stadiona lieluzveduma organizatoriskā sagatavošana turpināsies vēl līdz nākamā gada beigām.

Signe Pujāte, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore
Par repertuāru bijušas sarunas – emocionālas un profesionālas. Tas, ka būtu milzīga neapmierinātība mums nav. Mēs uzticamies profesionāļiem. Deju grupu dalībniekiem regulāri notiek sarunas par deju, tās tiek demonstrētas, kas un kāpēc.

Par spīti šaubām un kritikai, tautas deju profesionāļi gan nešaubās, ka lieluzvedums Māras zeme skatītājiem patiks – būs gan kustība, gan zīmējumi, gan krāsaini tērpi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl