“Dejas, kas pārdzīvojušas daudzu dekāžu pārbaudi”; izveidots latviešu tautas deju “Zelta fonds”

0 Komentāru

Šonedēļ oficiāli atklāta deju zelta fonda mājaslapa. Tajā teju pēc divu gadu ilga darba tagad ikviens var iepazīties ar latviešu tautas deju zelta izlasi un arī spilgtākajiem horeogrāfiem.

Interneta vietnes dejaszeltafonds.lv viena no idejas autorēm Maruta Alpa saka, ka līdz šim daudzi runāja par deju zelta fondu, taču tas teju katram bija savs.

“Vienā brīdī sapratām, ka tā ”Zelta fonda” jau nav, tas nav fiksēts, mēs tā īsti nezinām, kas tad ir ”Zelta fonda” vērtās dejas,” saka Latvijas Nacionālais kultūras centra (LNKC) skatuviskās tautas dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Tika izveidota ekspertu darba grupa, kas ilgās un plašās diskusijās izvēlējās 21 horeogrāfu un viņu radītas 55 ”Zelta fonda” dejas. “Tās ir dejas, kuras ir iemīļojuši paši dejotāji, kuras ir jau atpazīstamas skatītājiem, kuri bieži vien ir bijušie dejotāji,” norāda Alpa.

Dejas zelta fonda mājaslapa apmeklētājiem ir pieejama kopš šā gada 20. janvāra. Tomēr vietne vēl tiks attīstīta. Pašlaik apmeklētāji var redzēt horeogrāfu fotogrāfijas un deju izvērstus aprakstus. Maruta Alpa norāda, ka jau ir uzsākts darbs pie mājaslapas izveides otrās kārtas.

Šī mājaslapa tādējādi būs būtisks atbalsts horeogrāfiem un dejotājiem, gatavojoties deju svētkiem un individuālām programmām. Tāpat arī ļoti labs materiāls deju pedagogiem un horeogrāfijas studentiem.

0 Komentāru