Decembrī sabiedriskajā transportā pieķerti teju 7000 ”zaķi”; bieži vien bezbiļetnieki ir agresīvi noskaņoti

3 komentāri

Nevienam nepatīk spiesties kā siļķei mucā sabiedriskajā transportā. Apzinīgie pasažieri, kuri iegādājas transporta biļeti vai pīkstina e-talonu labprāt vēlētos, lai tiem par savu naudu nebūtu jāvadā bezbiļetnieki. Un, galu galā, ja to nebūtu, transports būtu krietni tukšāks, un līdz ar to pārvietošanās tajā – patīkamāka.

Rīgas satiksme nākusi klajā ar statistiku par tā saucamajiem zaķiem sabiedriskajā transportā aizvadītā gada decembra mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Decembrī sabiedriskā transporta kontrole veikusi 20 604 pārbaudes. Decembrī pieķerti 6770 ”zaķi”, kas ir par teju 200 vairāk, nekā mēnesi iepriekš. ”Zaķu” statistikas līderis ir 15. trolejbus, kurā sodīti 436 bezbiļetnieki.

Lai noskaidrotu, kāda ir situācija ar ”zaķiem” un cik ilgi iespējams braukt bez biļetes, centās noskaidrot TV3 raidījuma Bez Tabu komanda.

Rīgas satiksmē teic, ka nereti, īpaši 15. trolejbusā, bezbiļetnieki ir agresīvi noskaņoti, sliktākajā gadījumā alkoholiskā vai pat narkotiku reibumā, tāpēc, kad jāpieņem lēmums – izrakstīt vai neizrakstīt sodu? – , protams, tiek ņemts vērā arī tas, vai tas nekaitēs veselībai, jo esot draudēts gan ar šļircēm, gan ir izgrūsti no transporta.

Tiem, kas nav ar mieru maksāt par transporta izmantošanu, aizvien aktuāli ir sociālo tīklu konti, kur, līdzīgi kā Waze informē par ceļu policistiem, to lietotāji ziņo, kur atrodas sabiedriskā transporta kontrole.

Rīgas Satiksme teic, ka ir vērsusies gan pie Twitter, gan pie paša konta uzturētāja ar lūgumu slēgt kontu, tomēr – bez rezultāta.

TOP komentāri

 • ilmārs
  0 0 0

  ilmārs

  Es arī vienreiz dienā braucu par zaķi,bet esmu spiests to darīt. Jaunajos tr. biļeti pērku vienmēr,jo ir automāts vienreizējam braucienam -0.60 EURun ir patīkami , bet vecajos sagrabējušos,aukstos jāpērk par 1.20 EUR. KĀPĒC???
 • zaķis
  0 0 0

  zaķis

  nē, zaķiem ļoti patiktu saņemt tādu algu, lai varētu braukt sabiedriskajā transportā pērkot biļeti
 • EK
  0 0 0

  EK

  ''zaķiem" patiktu, ja viņiem nemaksātu algu par viņu padarīto darbu?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl