Decembrī sabiedriskajā transportā pieķerti teju 7000 ”zaķi”; bieži vien bezbiļetnieki ir agresīvi noskaņoti

3 komentāri
Decembrī sabiedriskajā transportā pieķerti teju 7000 ”zaķi”; bieži vien bezbiļetnieki ir agresīvi noskaņoti
FOTO: LETA

Nevienam nepatīk spiesties kā siļķei mucā sabiedriskajā transportā. Apzinīgie pasažieri, kuri iegādājas transporta biļeti vai pīkstina e-talonu labprāt vēlētos, lai tiem par savu naudu nebūtu jāvadā bezbiļetnieki. Un, galu galā, ja to nebūtu, transports būtu krietni tukšāks, un līdz ar to pārvietošanās tajā – patīkamāka.

Rīgas satiksme nākusi klajā ar statistiku par tā saucamajiem zaķiem sabiedriskajā transportā aizvadītā gada decembra mēnesī.

Decembrī sabiedriskā transporta kontrole veikusi 20 604 pārbaudes. Decembrī pieķerti 6770 ”zaķi”, kas ir par teju 200 vairāk, nekā mēnesi iepriekš. ”Zaķu” statistikas līderis ir 15. trolejbus, kurā sodīti 436 bezbiļetnieki.

Lai noskaidrotu, kāda ir situācija ar ”zaķiem” un cik ilgi iespējams braukt bez biļetes, centās noskaidrot TV3 raidījuma Bez Tabu komanda.

Rīgas satiksmē teic, ka nereti, īpaši 15. trolejbusā, bezbiļetnieki ir agresīvi noskaņoti, sliktākajā gadījumā alkoholiskā vai pat narkotiku reibumā, tāpēc, kad jāpieņem lēmums – izrakstīt vai neizrakstīt sodu? – , protams, tiek ņemts vērā arī tas, vai tas nekaitēs veselībai, jo esot draudēts gan ar šļircēm, gan ir izgrūsti no transporta.

Tiem, kas nav ar mieru maksāt par transporta izmantošanu, aizvien aktuāli ir sociālo tīklu konti, kur, līdzīgi kā Waze informē par ceļu policistiem, to lietotāji ziņo, kur atrodas sabiedriskā transporta kontrole.

Rīgas Satiksme teic, ka ir vērsusies gan pie Twitter, gan pie paša konta uzturētāja ar lūgumu slēgt kontu, tomēr – bez rezultāta.

3 komentāri