1 komentārs
Dažus mēnešus pēc spēkā stāšanās tiks grozīts šogad pieņemtais likums par aviopasažieru datiem
Kaspars Krafts / f64

Dažus mēnešus pēc spēkā stāšanās jau iecerētas pirmās izmaiņas likumā, kura mērķis ir cīnīties ar terorismu. Izmaiņas attiecībā uz aviopasažieru datu apkopošanu šodien sāks virzību valdības gaiteņos.

Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likums, saskaņā ar kuru aviosabiedrībām jāsniedz Drošības policijai visai detalizēta informācija par pasažieriem, stājās spēkā šogad aprīlī. Taču izrādās, ka tas jau jāgroza, lai tiktu ievērota attiecīgā Eiropas Savienības direktīva.

Turpmāk tiks detalizētāk aprakstīts, kā notiek pasažieru datu apmaiņa ar citām valstīm, tostarp trešajām valstīm. Likumā arī iekļaus sankcijas pret lidsabiedrībām, kuras nedos datus vai arī tie būs nepilnīgi vai nepareizi. Iespējamais sods varēs sasniegt pat septiņus tūkstošus eiro. Un, lai garantētu to, ka pasažieru dati tiek aizsargāti, tiks radīts arī jauns amats – datu aizsardzības inspektors. Viņam būs piekļuve visiem datiem bez tiesneša piekrišanas.

TOP komentāri

  • Ērika Krimska
    +1 +1 0

    Ērika Krimska

    Un vispār.....kā vēl nav notikusi nelaime...lidostā iet var katrs un ienest ko grib....:(

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl