Komentāri
Dažu mēnešu laikā iestājās pilnīga tumsa; palīdzēsim rakstniecei atgūt redzi
FOTO: Labdaris.lv

Pilnīga tumsa ir viss, ko redz rakstniece un grāmatu sērijas Rīgas detektīvs autore Elita Franciska Cimare. Tikai dažu mēnešu laikā viņa zaudēja acu gaismu un kļuva pilnībā atkarīga no līdzcilvēkiem. Viņa vairs nevar rakstīt, doties pastaigāties, gatavot ēst. Praktiskas lietas ir grūti izpildāmas vai neizdarāmas.

Tomēr atgūt redzi ir iespējams, jo kāda klīnika Vācijā piedāvā redzes nerva transplantāciju, izmantojot cilmes šūnas. Franciskai ir nepieciešamas vismaz divas transplantācijas procedūras, kas kopā izmaksā 20 000. Šādu līdzekļu rakstniecei nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Franciska ir rakstniece, zināma arī kā Franciska Ermlere – detektīvromānu cikla Rīgas detektīvs autore. Pirms nepilniem diviem gadiem viņai sākās veselības problēmas. Regulāras galvassāpes un redzes traucējumi bija daļa no tām. Vairākas reizes ārsti noteica nepareizu diagnozi, līdz nonāca pie slēdziena: intrakraniāla hipertensija, sekundāra N. Optikus atrofija, pancitopēnija.

Tas nozīmē, ka sievietei ir neārstējama asinsrades slimība un viņas ķermenis pastiprināti ražo trombocītus. Šā procesa rezultātā sievietei ir nospiests redzes nervs. Zaudētais laiks, meklējot kaiti, kas izraisa veselības problēmas, ir neatgūstams: nervs vairs nestrādā, un Franciska ir kļuvusi akla. Tas notika strauji – trīs mēnešu laikā rakstniece zaudēja 90 procentus redzes un pašlaik vairs neredz neko.

Zaudētās redzes dēļ rakstniece ir kļuvusi pilnībā atkarīga no līdzcilvēkiem, pat vienkāršas praktiskas darbības viņai sagādā lielas grūtības. Franciska nevar iziet ārā pastaigāties, pagatavot sev ēst vai pilnvērtīgi strādāt. Par viņas uzticamāko līdzgaitnieku pašlaik ir kļuvusi meita, kas palīdz pārvietoties un veikt visu ikdienā nepieciešamo, kā arī pieraksta viņas diktēto tekstu jaunajam romānam.

”Es varētu iemācīties strādāt tā, ka kāds pieraksta manā vietā, bet es nezinu, kā es varētu veikt pētījumus, kas nepieciešami darbiem,” satraukta ir Franciska. Lai viņa varētu turpināt strādāt un nebūt atkarīga no apkārtējo cilvēku palīdzības, ir nepieciešams atgūt redzi. Tāda iespēja pastāv.

Medicīnas centrs Anova Medical Center / Institut fuer Bildgebende diagnosik (IBD) piedāvā cilmes šūnu transplantāciju, kas var atjaunot redzes nerva darbību. Pavisam nepieciešamas trīs transplantācijas procedūras. Vienu procedūru Franciskai jau veica. Līdzekļus tai savāca draugi un paziņas, kā arī nācās aizņemties bankā. Pēc procedūras ir jūtams, ka nervs ir sācis nedaudz darboties un reizēm Franciska redz zibšņus. Tie gan nav saistīti ar krāsām vai gaismām apkārt esošajā vidē. Tie vienkārši norāda, ka nervs ir atsācis raidīt impulsus.

Lai sieviete varētu kaut vai daļēji atgūt redzi, tuvāko mēnešu laikā ir nepieciešamas vēl divas transplantācijas. Kopējās ārstēšanas izmaksas ir 20 000 eiro. Franciskai nav iespēju pašai savākt tik lielu summu, tāpēc ir nepieciešama Jūsu palīdzība!

Palīdzēsim rakstniecei atkal redzēt, rakstīt un radīt!

Tālruņi ziedojumiem:
90006881 (ziedojums — 1.42 EUR)
90006771 (ziedojums — 7.11 EUR).
Jūs varat palīdzēt Franciskai arī ziedojot jebkuru summu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī: ”Veselības fonds: Elita Franciska Cimare”.

Rekvizīti:
Nosaukums: ”Biedrība Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv”
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050

SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069

CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl