Komentāri

No ceturtdienas, 7. decembra, norisinās “Muskuļu veselības dienas”, un izrādās, ka dažkārt muskuļu sāpēm nepievēršam pietiekamu vērību.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Guntis Karels, cilvēki ar muskuļiem nereti asociē roku un kāju muskuļus, taču nedrīkst aizmirst, ka arī sirds ir muskulis, kam ir nozīmīga loma.

Guntis Karels
Austrumu slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs

Mēs parasti domājam par roku un kāju muskuļiem, bet jāsaka atklāti, ka ir arī viens ļoti, ļoti svarīgs muskulis, – sirds. Tā nodrošina asinsriti un pārējās funkcijas. Sirds veselība iet kopā ar muskuļu veselību.

Savukārt Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centra neiroloģe-imunoloģe Viktorija Ķēniņa aicina cilvēku sekot līdzi izmaiņām savā veselībā, pievēršot uzmanību spējai izturēt konkrētas slodzes.

Viktorija Ķēniņa
Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centra neiroloģe-imunoloģe

Ja bērns skolā tiek līdzi sporta nodarbībās un viņam ir labi rādītāji, viss ir kārtībā un nav par ko uztraukties. Ja ar skriešanu vai citiem uzdevumiem ir kaut kādas grūtības, ir vērts padomāt – kāpēc? Pieaugušajiem cilvēkiem jāskatās kā sokas. Ja agrāk bija labāk un šobrīd slodzes izturība ir samazinājusies, tad arī jāpadomā – kāpēc?

Eksperti norāda, ka muskuļu slimību spektrs ir ļoti plašs. Slimības ir dažādas, tās var būt gan iegūtas dzīves laikā, gan iedzimtas, tāpat problēmas var sākties dažādos vecumos.

No 7. līdz 9. decembrim norisinās “Muskuļu veselības dienas”, kurās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” neirologi sniegs bezmaksas konsultācijas un lekcijas par muskuļu sāpēm.

Muskuļu sāpes, elpas trūkums un vājums pat nelielas slodzes gadījumā nav jāuztver kā norma, tāpēc, lai pievērstu Latvijas iedzīvotāju uzmanību faktam, ka nepamatotas muskuļu sāpes var būt signāls nopietniem veselības traucējumiem.

“Muskuļu veselības dienas” norisināsies no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Onkoloģijas centrā. Šajā laikā pieredzējušie neirologi bez maksas pieņems pacientus, veicot muskuļu spēka un elpošanas funkciju izvērtēšanu, kā arī apsverot retu saslimšanu varbūtību, veiks skrīninga analīzes uz Pompe slimību. Tāpat būs iespēja noklausīties arī informatīvas lekcijas.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl