2 komentāri

“Vairāki bēgļi ir apguvuši profesiju. Šis projekts parādīja, ka latviešu valodas apguve tādā pakāpē, lai cilvēki varētu atrast darbu, ir iespējama, mums ir vairāki bēgļi, kas nolikuši A1 un A līmeni. Tas nozīmē, ka viņi iegūst arī patstāvīgākās uzturēšanās atļaujas,” stāsta Sandra Zalcmane, biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja.

Šis projekts noslēdzās 30. jūnijā, un nav zināms, kad būs nākamais. Savukārt tas nozīmē, ka pašlaik Latvijā gan nedarbojas nekāda integrācija – ne valsts, ne nevalstisko organizāciju līmenī. Tos cilvēkus, kuriem nepieciešama palīdzība, biedrība tagad konsultē brīvprātīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan Latvijā bēgļu uzņemšanas sistēma darbojas jau 17 gadus, šajā laikā joprojām nav iedibināta šādu cilvēku integrācijas politika. Līdz šim ar bēgļu vai alternatīvā statusu ieguvēju iekļaušanu sabiedrībā nodarbojusies tikai viena organizācija – biedrība Patvērums Drošā māja. Vairāku gadu garumā īstenoti dažādi projekti, ko finansē Eiropas bēgļu fonds. Visi šie pasākumi bija uz noteiktu laiku – pēdējais ilga pusotru gadu.

Jau gada beigās Latvijā var ierasties pirmie patvēruma meklētāji, ko valdība apņēmusies mūsu valstī uzņemt. Sagaidāms, ka daļa no viņiem arī iegūs bēgļu statusu, kas nozīmē, ka viņi varēs šeit ilgstoši uzturēties. Tomēr aktuāls ir jautājums, kā šie cilvēki spēs šeit iekļauties, jo bēgļu integrācijas politika Latvijā nepastāv.

Skaties video!

TOP komentāri

 • žēl
  +3 +3 0

  žēl

  Žēl arī ka bēgļi par katru nepilngadīgo bērnu saņems 76 eiro mēnesī,bet mēs par saviem mazajiem ķipariem tikai 11 eiro :( sajūta tāda ka mēs būtu kaut kadi iebraucēji,ne vietējie!
 • mamma
  +3 +3 0

  mamma

  Vajadzetu vairak domat par tautiesu lidzcilvekiem,ka palidzet,nevis begliem ...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl