Dažas pašvaldības godīgi atzīst, ka nespēs dot bēgļiem visu, ko viņi prasa

4 komentāri

Pēc ilgi apspriestā bēgļu uzņemšanas plāna apstiprināšanas valdībā premjere un ministri jau šodien steidzās par to stāstīt pašvaldību vadītājiem. Tomēr novados joprojām valda zināms satraukums un neziņa, kur bēgļi paliks, un, ja pie mums, kas par viņiem maksās? Tādēļ Pašvaldību savienības dome aicināja valdību apmaksāt pašvaldībām bēgļu radītos izdevumus, kā tulki un īpašie asistenti, kas bēgļu bērniem nepieciešami mācībām.

Atklājot Latvijas pašvaldību vadītāju sanāksmi, premjere Laimdota Straujuma atkārtoti akcentēja bēgļu uzņemšanas atbalstītāju galveno tēzi. Tomēr ar cēlām jūtām vien nepietiek, lai nomierinātu satrauktos prātus novados. Pašvaldību vadītāji cer no valdības sagaidīt, lai tā apmaksā novadu aprūpē nonākušo bēgļu radītos izdevumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tie būtu tulki un mācību asistenti bēgļu bērniem. Piemēram, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, atsaucoties uz viņa pašvaldībai jau esošo pieredzi, norādīja, ka bez šādiem asistentiem nekādi neiztikt. Tāpat pašvaldības uztrauca jautājums – kur bēgļiem dzīvot.

TV3 speciālreportāža – bēgļu dzīve Libānā:

“Mums nav nekādu resursu, mums nav dzīvojamā fonda, lai varētu nodrošināt mūsu novadā. Arī ar darbavietām nemaz tik vienkārši nav,” teic Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Valdības pārstāvji uz to atbildēja, ka bēgļu uzņemšanas plāns nav akmenī cirsts. Tomēr nekādus radikāli jaunus risinājumus pašvaldībām nesolīja.

“Visdrīzāk, ka par 139 eiro viņi nevar šādu te platību noīrēt, un, protams, ka viņi vērsīsies pie jums. Un, kā jau es teicu, vēlreiz. Jums būs tas pats, kas kā Latvijas iedzīvotājiem. Ir pašvaldības, kur ir pabalstu sistēma, un tas atkal ir izdevumi, kuru pēc tam caur VARAM jums tiek kompensēti,” saka Ilze Pētersona-Godmane.

Jāatgādina, ka arvien nerimstošās bēgļu krīzes dēļ Latvija piekritusi uzņemt ap 700 patvēruma meklētāju, kas pagaidām uzturas Dienvideiropā.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Juris Filipsons
  +2 +2 0

  Juris Filipsons

  Ipasi,noziedzigi stulba Laimdota Straujuma,nu naciet jus milie bernini slepkavas,laupitaji,izvarotaji,panemiet visu kas mums palicis no musu nabadzibas,dosim mes jums savas 100Ls pensijas,medicinas aprupi,dzivoklus,visu ko vien jus banditi,slepkavas velaties un pateiciba latviesu tautai par viesmilibu,nocertiet mums galvas
 • Lolita Luce( Liepa)
  +2 +2 0

  Lolita Luce( Liepa)

  oi,nedos labpratigi panems bez prasišanas un pamegini vinus piemeram izdzit no dzivokla..
 • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl