Dažas dienas pirms 1. septembra klasēs rēgojas vadu gali, mētājas krāsu bundžas; Veselības inspekcija brīdina par iespējamām sekām

5 komentāri
Dažas dienas pirms 1. septembra klasēs rēgojas vadu gali, mētājas krāsu bundžas; Veselības inspekcija brīdina par iespējamām sekām
Remontdarbi Rīgas Hanzas vidusskolā pirms mācību gada sākuma. (Paula Čurkste / LETA)

Veselības inspekcija brīdina, ka novēlotiem remontdarbiem skolās var būt bīstamas sekas – telpās veidojas ķīmisko vielu izgarojumi, kas ietekmē bērnu un skolotāju veselību. 

Līdz jaunajam mācību gadam palikušas vien pāris dienas, bet daudzās skolās vēl notiek remontdarbi. Prestižu Rīgas centra skolu klašu telpās rēgojas vadu gali, nepabeigti griesti un uz grīdām – krāsu bundžas.

Piemēram, Hanzas vidusskolā, kurā strādā 72 skolotāji un mācās 830 audzēkņi, telpu izmaiņas ir patiešām iespaidīgas. Vasaras mēnešu laikā skola kļuvusi krietni modernāka – telpas plašākas un gaišākas. Tomēr vēl aizvien pa skolu rosās strādnieki.

Šovasar dažāda veida būvniecības darbi kopumā notiek 81 bērnudārzā un 84 skolās. Piemēram, Natālijas Draudziņas vidusskolā darbi tiks pabeigti pēdējā brīdī, un par to bažas ir Veselības inspekcijai. Tikko remontētas telpas kārtīgi jāvēdina, jo izgarojumi no lakām un krāsām ir kaitīgi veselībai.

Solvita Muceniece
VESELĪBAS INSPEKCIJAS PĀRSTĀVE

Ieelpojot ilgstoši šādus izgarojumus, var rasties veselības problēmas, galvassāpes, koncentrēšanās grūtības, tāpat tas var sekmēt astmas lēkmju rašanos. Viss atkarīgs no tā, kādi materiāli izmantoti.

Inspekcijā skaidro, ka vērienīgas pārbaudes pirmajās skolas dienās remontētajās telpās netiks veiktas. Tomēr, ja bērniem un vecākiem būs bažas, ka pēc remonta vide ir nedroša, par konkrētiem gadījumiem jāziņo inspekcijai, un tās speciālisti izvērtēs, kā tālāk rīkoties.

TOP komentāri

 • Liene Kara Liene
  +1 +1 0

  Liene Kara Liene

  Lūk - rezultāts tam, ko nodara ilgstoša krāsas elpošana ?
 • Matīss Celmiņš
  +1 +1 0

  Matīss Celmiņš

  Tu google translate lieto un no kaut kādas pingvīnu valodas tulko?
 • Valters Salcēvičs
  0 0 0

  Valters Salcēvičs

  Matīss Celmiņš vot tu nokopet vardu translate tu pats tulko apsveica

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl