Dažādiem pasākumiem neizmantotos līdzekļus Rīgas dome izlietos izglītības, kultūras un sporta jomas vajadzībām

0 Komentāru
Dažādiem pasākumiem neizmantotos līdzekļus Rīgas dome izlietos izglītības, kultūras un sporta jomas vajadzībām
KASPARS KRAFTS, F64

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja grozījumus Rīgas pašvaldības budžetā, kas paredz dažādiem pasākumiem atvēlētos līdzekļus pārvirzīt izglītības, kultūras un sporta vajadzībām.

Kā komitejas deputātiem skaidroja Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītājs Māris Krastiņš, Covid-19 situācijas dēļ radušies ietaupījumi, nerīkojot Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, kā arī vairākus Starptautisko Hanzas dienu klātienes koncertus. Līdzekļi ietaupīti arī tādēļ, ka Covid-19 dēļ bija slēgtas skolas un tādēļ bijuši mazāki komunālie maksājumi.

Kā norādīts informācijā deputātiem, finanšu līdzekļu pārstrukturizācijas rezultātā ieekonomēti 323 362 eiro.

Ietaupītos līdzekļus paredzēts izlietot jauniešu kolektīviem nepieciešamo tautastērpu iegādei, skolām nepieciešamo mēbeļu un aprīkojuma iegādei, ledus traktora iepirkumam Rīgas 84.vidusskolai, atalgojumam kultūras iestāžu darbiniekiem, kompensējot negūtos ieņēmumus Covid-19 ierobežojumu dēļ, iegūto finansējumu plānots novirzīt pilsētas noformēšanai vasaras pasākumiem.

Kā norādīts informācijā deputātiem, lielākās izmaiņas departamenta budžetā ir saistītas ar valsts mērķdotācijas palielinājumu 6,8 miljonu eiro apmēra.

Departamenta direktors Krastiņš deputātiem skaidroja, ka atsevišķas summas vēl tiks precizētas. Piemēram, nesen saņemta informācija, ka vēl papildus būtiski līdzekļi būs nepieciešami “Ziemeļu Rīgas” darbības nodrošināšanai. Nepieciešamais papildu finansējums pašvaldības kultūras iestādes “Ziemeļu Rīga” darbības nodrošināšanai kopsummā esot 1,7 miljoni eiro.

0 Komentāru