Dāvja dzīve pēc operācijas kardināli mainījusies; zēns drīz dosies uz skolu

Komentāri

Deviņus gadus vecais puisēns Dāvis, kuram Latvijas sabiedrība kopīgi vāca ziedojumus un kuram ASV tika veikta sarežģīta operācija, tagad atgriezies ierastajā ikdienas ritmā un drīzumā dosies uz skolu.

Dāvis šopavasar labprāt izvēlas aktivitātes bērnu rotaļlaukumā, tāpat viņam patīk spēlēt bumbu un ar draugiem braukt ar divriteni. Pēc šiem bērnu priekiem zēns ir ļoti noilgojies, jo sešus mēnešus slimības dēļ zēnam nācās pavadīt gultā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

– Kā tu tagad jūties?

– Ļoti labi! Varu braukt ar riteni, skraidīt, spēlēt futbolu ar draugiem!

– Uz skolu gribas?

– Jā, ļoti gribas.

Tagad reizi mēnesī Dāvis dodas uz slimnīcu pārbaudīt veselību, taču citādi zēns var baudīt pilnvērtīgu dzīvi – viņam nav jāievēro nedz diētas, nedz kādi citi ierobežojumi. Ārsti iesaka puisēnam vairāk laikā pavadīt svaigā gaisā.

Smagu un retu diagnozi – limfas atteces traucējums – ārsti Dāvim uzstādīja pērnā gada vasaras sākumā. Taču Latvijas mediķi bija bezspēcīgi, un sarežģītā operācija bija jāveic ārzemēs. To veikt piekrita ārsti no ASV Filadelfijas Bērnu slimnīcas, taču, lai to varētu veikt, bija jāsavāc vairāk nekā 300 tūkstoši eiro. Tāpēc rudenī Dāvja tuviniekiem bija sarežģīts periods un bailes, ka šī summa netiks savākta. Tomēr Latvijas sabiedrība saziedoja nepieciešamo summu.

Skaties video!

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Lasi vēl