Dāvis sekmīgi veseļojas; atlikušie 40 tūkstoši eiro tiks citiem bērniem

2 komentāri
Dāvis sekmīgi veseļojas; atlikušie 40 tūkstoši eiro tiks citiem bērniem
(Foto: LETA)

Pēc Dāvim Filadelfijā veiktās operācijas pāri palikuši vēl vairāk nekā 40 tūkstoši eiro – tos Bērnu slimnīcas fonds sola atvēlēt citiem bērniem, kam būs nepieciešama ārstēšanās ārpus Latvijas. Tikmēr Dāvis veseļojas un cer drīz atgriezties ierastajā ikdienā.

Filadelfijas Bērnu klīnikā, Dāvis visvairāk gaidīja to brīdi, kad atgriezīsies mājās. Un jau nākamajā dienā pēc atlidošanas no ASV puika devās satikties ar saviem klases biedriem. Viņš sapņo par to, ka reiz varēs spēlēt ar draugiem bumbu. Dāvis Janušs kaļot dzīves plānus, ir vaļsirdīgs: ”Uz Akvaparku braukšu, ar riteni. Spēlēšos ar draugiem.”

Vēl paies kāds laiks, kamēr Dāvis atveseļosies pilnībā, bet jau tagad puika jūtas labi. Mammas ieskatā, pats galvenais ir tas, ka dēls beidzot var brīvi kustēties. ”Tādus lielus gabalus viņš staigāt, protams, nevar. Bet nu jau soli pa solītim mēs ejam uz fizioterapijām, un ejam uz baseinu, tā kā fiziskās aktivitātes mums ir pietiekoši. Viņš iziet laukā – nedaudz, protams. Var ēst visu,” Dāvja mamma Baiba Januša.

Dāvja ārstējošais ārsts sava pacienta veselības stāvokli salīdzina ar mašīnu: remonts veikts, un organismam būtu jāstrādā pareizi. Tomēr cilvēka limfātiskā sistēma vēl nav līdz galam izpētīta. Pat Amerikā nē. Lai saprastu, kas zēnam kaiš, viņam tika ievadīta kontrastviela.

Ārsts  Olafs Volrāts: ”Un, lūk, šajā vietā tad arī tika ievadīta kontrastviela, kurš ir tāds eļļains materiāls, šķīdums, kurš arī nobloķē mazos limfvadiņus, kuros ir limfas atteces patoloģija – tas nozīmē, ka limfa tek laukā.”

Atlikusī saziedotā nauda – citiem pacientiem

Dāvis līdz šim ir pirmais pacients no Latvijas, kuram bija  nepieciešama tik dārga ārstēšana ārpus Eiropas Savienības. Viņam operāciju bija iespējams veikt tikai Filadelfijā, un tā izmaksāja 348 tūkstošus eiro. 317 tūkstošus saziedoja iedzīvotāji, vēl 100 tūkstošus piešķīra valsts. Atskaitot ceļa izdevumus, 43 tūkstoši eiro vēl pat palika pāri. Šī nauda paliks slimnīcas fondā – ārkārtas gadījumiem.

Bēru slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa: ”Mēs no fonda esam nolēmuši, ka šo pārpalikumu mēs tērēsim tikai un vienīgi ārkārtas gadījumiem, kas ir bērni, kuriem nepieciešama medicīniska palīdzība ārpus Latvijas.”

Savukārt Veselības ministrijā gatavo priekšlikumu par īpaša valsts fonda izveidi smagi slimo bērnu ārstēšanai ārzemēs. Par tā nepieciešamību veselības ministrs jau esot vienojies ar labklājības un finanšu ministriem.

Foto: LETA

Foto: LETA

Veselības ministrs, Guntis Belēvičs (ZZS):
Es jau uzticēju ministrijas darbiniekiem strādāt pie mūsu priekšlikumiem. Un es ceru, ka finanšu ministrs vēl ir tādās pašās domās, kā gada nogalē.

 

Tiek cerēts, ka fonds varētu tikt izveidots šā gada pirmajā pusgadā. Par to, kāda summa tur būs un no kādiem finansēšanas avotiem, gan pagaidām skaidrības nav.

Skaties video!

2 komentāri