Dāvis, kuram palīdzēja daudzi Latvijas iedzīvotāji: Pagājušogad bija mokoši

Komentāri

Puisēns Dāvis, kuram pārvarēt slimību palīdzēja daudzi Latvijas iedzīvotāji un kurš pārcietis sarežģītu operāciju ASV, nu ir sācis mācības ceturtajā klasē un ir priecīgs tikties ar saviem klasesbiedriem, kuri atbalstīja viņu arī grūtā brīdī.

Pēc operācijas, kas notika ASV pirms nepilna gada decembrī, viņam bija mājmācība, un tikai maijā Dāvis atgriezies skolā. Jūtos es labi, viņš saka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

– Juties labāk nekā pirms gada?
– Pagājušogad bija mokoši, man nepatika. Kad man izņēma “trubas”, baigi patīkama sajūta bija. Tās bija vēderā un sānos.

Skaties foto:

Smagu un retu diagnozi – limfas atteces traucējums – ārsti Dāvim uzstādīja pērnā gada vasaras sākumā, taču Latvijas mediķi bija bezspēcīgi: sarežģītā operācija bija jāveic ārzemēs. To veikt piekrita ārsti no Amerikas, Filadelfijas Bērnu slimnīcas, taču bija jāsavāc vairāk nekā 300 tūkstoši eiro, tāpēc rudenī Dāvja tuviniekiem bija sarežģīts periods – bailes, ka šī summa netiks savākta, taču naudu Latvijas iedzīvotāji saziedoja.
Ziedojumus vāca arī Dāvja klasesbiedri kopā ar vecākiem un ļoti gaidīja viņu atpakaļ.

Emīlija, Dāvja klasesbiedrene:

Mēs visi bijām bēdīgi par to. Un tagad mēs esam ļoti priecīgi, ka viņš ir atpakaļ.

Lai gan latviešus mēdz saukt par atturīgiem, kuriem var nerūpēt cita cilvēka nelaime, tas esot aizspriedums, saka Dāvja klases audzinātāja. Vajadzīgajā brīdī mēs varam palīdzēt, un šis gadījums, kad valsts atteicās viņam piešķirt nepieciešamo finansējumu, to arī pierādīja.

Katru mēnesi Dāvis ar mammu brauc uz pārbaudēm, bet ārstu prognozes šobrīd ir pozitīvas. Futbolu Dāvim ārsti vēl neļauj spēlēt, bet peldēt var. Agrāk Dāvim bija sapnis aizlidot uz Mēnesi, tagad mērķi ir kļuvuši reālāki – puika grib iemācīties peldēt tik labi, lai piedalītos Olimpiskajās spēlēs.

Skaties video:

Lasi vēl