1 komentārs
Dāvim saziedotā nauda turpina palīdzēt Bērnu slimnīcas pacientiem
FOTO: Flickr

Laikā no 24. jūnija līdz 27. jūnijam Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā viesojās profesors Deivids Andersons no Evelīnas bērnu slimnīcas Londonā, lai sadarbībā ar Latvijas kolēģiem veiktu sarežģītas sirds operācijas 3 mazajiem pacientiem. Profesora ceļu un naktsmītni – kopsummā par 1692 eiro – sedza Bērnu slimnīcas fonds no līdzekļiem, kas atlikuši no ziedojuma summas Dāvja ārstēšanai ASV.

Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas sirds ķirurgs Valts Ozoliņš:

Šoreiz tika veikta plaušu artērijas vārstuļa autotransplantācija aortālā vārstuļa pozīcijā jeb Rosa operācija iedzimtas aortas stenozes gadījumā, aortāla vārstuļa viru plastika bērnam pēc pārslimota bakteriāla endokardīta un arteriālās pārslēgšanas operācija jaundzimušajam ar iedzimtu maģistrālo asinsvadu transpozīciju. Palīdzība tika sniegta 3 pacientiem – 3 nedēļu, 4 un 8 gadu veciem. Visi bērni pēc operācijas ir atveseļojušies. Šī bija unikāla iespēja papildināt zināšanas Latvijas bērnu kardioķirurgiem, Latvijas bērniem tika veiktas sarežģītas sirds operācijas. Latvijas veselības budžetā tika ietaupīti aptuveni 80 tūkstoši eiro, kas būtu jāsamaksā, ja bērnus operētu ārzemēs.

Bērnu ķirurģijas klīnikā gada laikā tiek veiktas aptuveni 5 500 operācijas, ieviestas modernas un efektīvas ārstēšanas tehnikas, piemēram, laparoskopija, torakoskopija, atroskopija, mikroķirurģija un citas. Minētās tehnoloģijas ir bērnu vecuma pacientiem draudzīgas un palīdz ātrāk atgūt veselību, tā samazinot pēcoperācijas perioda ilgumu un bērna uzturēšanās laiku slimnīcā. Sarežģīto diagnostikas un ārstēšanas pasākumu kompleksu nodrošina augsti kvalificētu anestezioloģijas un intensīvās terapijas dienestu klātbūtne.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl