Komentāri
Dāvanu pirkšanas laiks ir klāt! Kā sagatavoties svētkiem un neiedzīvoties bankrotā?

Svētku laikā šķiet, ka nauda pazūd līdz ar katru veikalā sperto soli. Gada griezumā tieši decembrī karšu norēķinu apjomi pieaug visbūtiskāk, savukārt janvārī – tikpat ļoti sarūk, stāsta DNB bankas ikdienas pakalpojumu kategorijas vadītājs Jānis Dambergs.

”Decembris jau izsenis ir viens no aktīvākajiem iepirkšanās periodiem. Turklāt nereti svētkiem tiek tērēts vairāk, nekā bijis uzkrāts. Tas savukārt liecina par savlaicīgu un stratēģiski izplānotu pirkumu nepieciešamību, lai finansiālais stāvoklis pēc svētkiem nekļūst par apgrūtinājumu. Svētkus baudīt vēlas ikviens, tādēļ mēs aicinām – tērējiet, radiet sev svētkus, tikai dariet to ar apdomu,” stāsta  J. Dambergs.

Lūk, daži iepirkšanās padomi un risinājumi, kas gada gaidītāko svētku dāvanu iegādes procesu varētu padarīt vienkāršāku, kontrolētāku un patīkamāku.

1. Saraksta burvība

Šim padomam jau ilgu laiku piemīt pievienotā vērtība, ko izmantot ne tikai dāvanu, bet arī ikdienas preču iegādē. Tik bieži esam tikuši līdz preču plauktiem un, aizmirstot par nepieciešamo, saredzam tikai to, kas acu priekšā glīti izkārtots. Lai arī to nevar attiecināt uz visiem gadījumiem, bieži vien spontānie pirkumi pēc laika rada vilšanos. Tāpēc jau šo nedēļas nogali velti nesteidzīgai saraksta sagatavošanai (ne tikai dāvanām, bet arī citiem svētku atribūtiem). Pēc tam atliks vien ar sarakstu, maksājumu karti un sevis noteikto budžetu doties komerciālā piedzīvojumā.

2. Aizņemies gudri

Ne mazums cilvēku ir saskārušies ar nepatīkamo atklāsmi, ka mēneša alga diemžēl nespēs nosegt visus svētku tēriņus. Šajā gadījumā pirmais solis būtu kritiski pārskatīt nepieciešamo lietu sarakstu – iespējams, no kaut kā tomēr var atteikties vai atrast citu alternatīvu. Ja tomēr ne, iespēja ir maksājumu kartei piesaistīta kredītlīnija, kad pats vari kontrolēt, cik lielu summu aizņemies, piemēram 50 vai 200 eiro.

3. Internets kā lielisks veikals

Bieži vien internetā tās pašas lielveikalā piedāvātās preces varam iegādāties par daudz zemākām cenām. Lai arī veikalu ķemmēšana ir izveidojusies gluži kā tradīcija pirmssvētku laikā, nebaidies šo paradumu pārtraukt. Vēl svarīgi – interneta veikali palīdz ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku.

4. Internets kā iedvesma

Nu jau pagājis ievērojams laiks, kopš esam atzinuši pašu gatavotas dāvanas. Internetā atradīsi ne vienu vien ideju ikvienam cilvēkam savas ģimenes un draugu lokā. Dāvanu materiālus iegādājies bāzes tipa veikalos, kur vairumā iepirkti izejmateriāli par zemāku cenu var kalpot kā materiāls vairākām dāvanām.

5. Atalgo sevi un ģimeni ar skaistu piedzīvojumu

Pēc kārtīgas iepirkšanās tūres, kad vairākas stundas pavadītas telpās, būtiski ir “izvēdināt galvu” svaigā gaisā. Nododies distanču slēpošanai pa meža takām, snovošanai uz Latvijas kalniem vai ragaviņu vilkšanai turpat pie mājām.

6. Esi gatavs!

Bieži vien saņemam negaidītu dāvanu no kaimiņa vai kolēģa un, steigā vēloties atdarīt ar to pašu, iegādājamies ko dārgāku, bet tai pašā laikā nevērtīgāku. Taču, krājumos turot kādu simbolisku, bet praktisku dāvanu, piemēram, saldumus vai karstos dzērienus ar skaistu krūzi, nekas nepārsteigs nesagatavotu. Un, ja tomēr kaimiņi tā arī neparādās, šīs dāvanas būs vienlīdz noderīgas pašu mājsaimniecībā.

7. Dāvanu savlaicīga iegāde

Šis, protams, nav unikāls šī gada atklājums, tomēr ir vērtīgi par to atgādināt. Laikus izplānoti pirkumi nekad nezaudēs savu vērtību, jo īpaši svētku trakumā, kad dažkārt ar svētkiem saistītām precēm ir uzcenojums. Tāpat, atstājot iepirkumus uz pēdējo brīdi, psiholoģiskais spiediens atrast dāvanu pēc iespējas ātrāk var likt iztērēt vairāk, nekā sākotnēji paredzēts.

8. Ir labi kopā būt

Ziemassvētku iepirkuma tracī ir svarīgi nepazust aiz veikalu durvīm, jo kopā būt ir patiesi nozīmīga svētku dāvana. Pat paštaisīta koka figūriņa tās saņēmējam nozīmēs daudz vairāk nekā pie ādas somas piekārta cenu zīme, tādēļ ne velti aizvien vairāk ģimeņu pasniedz rokām darinātas dāvanas. Savukārt neskaitāmas labdarības programmas sniedz iespēju ikvienam padarīt pasauli labāku. Dāvanas – tas ir skaisti, taču kopīgi pavadīti un labiem darbiem piepildīti svētki pārspēj visu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl