Komentāri

Tuvojoties valsts simtgadei, ikviens no mums var sarūpēt lielāku vai mazāku simbolisku dāvanu savai pilsētai, novadam, sabiedrībai vai visai valstij.

Šovakar turpinām simtgades stāstu sēriju ar diviem piemēriem par to, kā top jauni Latvijas raksti un kopīgs valsts svētku galdauts.

Edīte rāda dažādus rakstainu audumu paraugus. Tie visi tapuši viņas mājās ar kundzes pašas izdomu un darbu. Šad tad lūgta noaust tautisku auduma gabalu, lai kāds no mārupiešiem varētu pašūt sev tautas tērpu, Edīte sapratusi, ka Mārupei pašai sava raksta nemaz nav un nolēma to labot.

Lai nonāktu pie viena varianta līdz šim izveidoti jau vairāki desmiti auduma paraugu ar dažādiem krāsu un līniju ritmiem. Tomēr par pamata krāsām kļuvušas Mārupes četrlapu āboliņa lapiņas, kas katra simbolizē vienu no Mārupes novadiem – Mārupi, Tīraini, Jaunmārupi un Skulti. Tuvākajos mēnešos kopā ar Mārupes domi izvēlēsies labākos un nodos sabiedrībai izvērtēšanai.

Edīte cer, ka nākamajos dziesmu un deju svētkos kādu no saviem rakstiem redzēs mugurā vietējam deju kolektīvam vai korim vai arī Mārupes domes deputātiem. Kad iedzīvotāji savu izvēli būs izdarījuši, rudenī tikšot rīkotas arī meistarklases, kur katrs pats varēs sev noaust Mārupes raksta paraugu.

Tikmēr Carnikavā cilvēki jau šobrīd iesaistās kopdarba radīšanā. Zem stellēm jau sakrājušies astoņi metri linu balta galdauta ruļļa. Ozolaines tautas namā cer, ka līdz 2018. gada 4. maijam, kad cilvēkus aicina svinēt Baltā galdauta svētkus, šis galdauts jau būs gatavs.

Galdauta aušanai izstrādāta vienkārša shēma, kas ir spēkam ikvienam, turklāt raksts veidojas skaists un interesants.

Savu roka galdauta tapšanā pieliek kā skolēni, tā pieaugušie un veselas grupas, kas speciāli brauc izmēģināt spēkus aušanā un pievienot vismaz dažus milimetrus audekla kopējam rullim. Turklāt gatavojoties 4. maijam jau vairākus gadus cilvēki veido arī īpašus svētku traukus ar latvju zīmēm un vēstījumiem.

Carnikavas baltā galdauta aušanā aicināts iesaistīties ikviens gan carnikavieši, gan Latvijas iedzīvotāji kopumā, gan mūsu valsts viesi.

Lasi vēl