Daugavpils slimnīcas vadītājs: Galvenais uzdevums ir nepieļaut Covid-19 iekļūšanu slimnīcā

Pievienot komentāru
Daugavpils slimnīcas vadītājs: Galvenais uzdevums ir nepieļaut Covid-19 iekļūšanu slimnīcā
AFP / SCANPIX

Galvenais uzdevums pašlaik ir nepieļaut Covid-19 iekļūšanu slimnīcā, piektdien preses konferencē pauda Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Reaģējot uz to, ka pēdējā laikā Daugavpilī novērojams Covid-19 inficēšanās gadījumu pieaugums, slimnīcas vadība piektdien organizēja preses konferenci, lai informētu par aktuālākajiem jautājumiem un aicinātu iedzīvotājus pieturēties pie ierobežojumiem, kuru neievērošana var paralizēt medicīnas pakalpojumu sniegšanu reģionā.

Semjonovs norādīja, ka Covid-19 saslimstības pieaugums pilsētā nav izraisījis stacionēšanas “vilni”. Pēdējā laikā būtiski palielinājies Plaušu slimību nodaļas noslogojums, bet tam esot sezonāls raksturs. Papildu slodzi rada arī testēšana, jo katrs pacients tiek uztverts kā potenciāls vīrusa pārnēsātājs.

Pašlaik slimnīcā ir tikai viens pacients, kam bija diagnosticēta Covid-19 infekcija, taču, saskaņā ar testēšanas rezultātiem, viņš vairs nav aktīvs, izveseļojās, kamēr ārstējās stacionārā, un, visticamāk, jau šodien tiks izrakstīts.

Semjonovs uzsvēra, ka arī tad, ja situācija ar saslimšanas rādītājiem pilsētā turpinās pasliktināties, izmeklējumu pārtraukšana poliklīnikā un slimnīcā tiks atlikta tik ilgi, cik vien tas būs iespējams, lai atkal neveidotos rindas un cilvēki laikus saņemtu palīdzību.

Galvenais uzdevums pašlaik ir nepieļaut infekcijas iekļūšanu slimnīcā, jo tas var paralizēt pacientu dzīvībai svarīgu speciālistu darbu, uzsvēra iestādes vadītājs. Ja nespēs pilnvērtīgi funkcionēt nodaļas, kur tiek sniegta neatliekamā palīdzība, mirstības rādītāji var strauji pieaugt, bet tie būs saistīti jau pavisam ar citām slimībām, un liela atbildība ir tieši pacientiem un viņu radiniekiem, skaidroja iestādē.

Pēc Semjonova teiktā, daudzi cenšas pārkāpt slimnīcas noteiktos apmeklējumu ierobežojumus un neuztver tos nopietni. Vairākos gadījumos radinieki uzstājīgi centušies panākt, lai viņiem ļauj apmeklēt pacientus, kas esot “uz nāves gultas”, lai gan patiesībā viņi patstāvīgi pārvietojas un nav smagā stāvoklī. Slimnīcas vadība vēršas pie sabiedrības ar lūgumu nekrist panikā, bet tomēr ievērot noteiktos ierobežojumus, pat ja tie brīžiem liekas pārmērīgi, jo, pieļaujot slimnīcas personāla masveida inficēšanos vai izolāciju, apdraudēta būs medicīnas pakalpojumu pieejamība ne vien pilsētas, bet visa reģiona līmenī.

Jau vēstīts, ka Covid-19 izplatības dēļ Daugavpilī un Kuldīgā līdz 14.oktobrim ir ieviesti ierobežojumi. Ministri atbalstīja grozījumus noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Ar grozījumiem noteikts, ka Daugavpils pilsētā un Kuldīgas pilsētā līdz 14.oktobrim ir jānodrošina virkne drošības pasākumu.

Tostarp klātienē nenotiks amatiermākslas un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve, tai skaitā treniņu, sacensību un mēģinājumu norise. Personām būs jālieto mutes un deguna aizsegi, izmantojot pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī publiskās telpās, kur nav iespējams nodrošināt divu metru distancēšanos.

Tāpat Kuldīgā un Daugavpilī līdz 14.oktobrim pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā iekštelpās vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku. Savukārt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka pie viena galdiņa nevarēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem.

Tāpat sabiedriskās ēdināšanas vietās Kuldīgā un Daugavpilī darbu varēs sākt ne agrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.24.

Ņemot vērā to, ka organizēti pasākumi, kuros cilvēki aktīvi pārvietojas, piemēram dejas, rokkoncerti un citi pasākumi, kuru laikā cilvēki neatrodas fiksētās sēdvietās, veicina Covid-19 izplatību, noteikts, ka organizēti pasākumi šajās pašvaldībās tiek aizliegti. Vienlaikus, tā kā cilvēkiem, atrodoties fiksētās sēdvietās, ir iespējas nodrošināt maksimālu distancēšanos un nodrošināt cilvēku plūsmu kontroli, šādi pasākumi netiek aizliegti. Šādi pasākumi ir teātra izrādes, koncerti, kino seansi, konferences.