Daugavpils slimnīcā katru dienu dzīvību zaudē seši līdz desmit Covid‑19 pacienti

2 komentāri
Daugavpils slimnīcā katru dienu dzīvību zaudē seši līdz desmit Covid‑19 pacienti
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Daugavpils reģionālajā slimnīcā katru dienu mirst seši līdz desmit Covid-19 pacienti, nerēķinot tos, kas bijuši inficējušies, bet kuriem nāves pamatiemesls bijusi kāda cita saslimšana, norāda slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Slimnīcas vadītājs intervijā LTV “Rīta panorāmā” stāstīja, ka pašlaik slimnīcā ir 250 Covid-19 pacienti, no kuriem 19 ir ļoti smagā stāvoklī. Vakcinēto īpatsvars starp šiem pacientiem esot aptuveni desmitā daļa, turklāt vakcinētie, kas nonāk slimnīcā, pārsvarā ir seniori ar citām smagām veselības problēmām.

Lasi vēl – Pēc 15. novembra mājsēde varētu turpināties pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem

Semjonovs informēja, ka daži ar Covid-19 sasirgušie līdz slimnīcai nonāk ārkārtēji smagā stāvoklī un mirst jau uzņemšanas nodaļā, bet daži pat ceļā uz slimnīcu.

“Esam uz izdegšanas robežas,” mediķu darbu slimnīcā pašreizējos apstākļos raksturoja ārstniecības iestādes vadītājs.

Kā uzsvēra slimnīcas vadītājs, kopumā tas viss ļoti skaudri norāda, cik ļoti būtiska ir vakcinēšanās pret Covid-19. Tomēr arī pašā slimnīcā joprojām ir problēma ar vakcinēšanos, kas norit gausi. Semjonovs cer, ka novembra sākumā būs vakcinējušies 60% no slimnīcas darbiniekiem. Lielākās problēmas šajā ziņā esot ar jaunāko medicīnas personālu, piemēram, sanitāriem.

Savukārt runājot par Latvijas Ārstu biedrības izteikto veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisijas pieprasījumu, Semjonovs atzina, ka kļūdas darbā ir bijušas, bet ne vienai Veselības ministrijai, jo neviens nebija spējis prognozēt Covid-19 krīzes smagumu.

Daugavpils slimnīcas vadītāju mulsina, ka šis biedrības paziņojums parādījies pēc tam, kad izskanēja informācija par mediķu mobilizāciju un “privāto” iespējamo iesaistīšanu krīzes risināšanā, attiecīgi viņš domā, vai paziņojums nav saistīts ar kādām privāto ārstniecības iestāžu interesēm.

2 komentāri