Daugavpils slimnīcā ārstējas trīs Covid-19 pacienti

Pievienot komentāru
Daugavpils slimnīcā ārstējas trīs Covid-19 pacienti
IVARS SOIKĀNS, LETA

Daugavpils reģionālajā slimnīcā patlaban ārstējas trīs pacienti, kuriem konstatēta inficēšanās ar Covid-19, aģentūru LETA informēja iestādes pārstāve Gundega Gronska.

Stacionārā atrodas trīs pacienti, un jaunākais ir vecuma grupā no 20 līdz 30 gadiem. Vēl vien pacients ir 50-60 gadus vecs, vēl viens ir vecumā no 60 līdz 70 gadiem.

Iepriekš iestādes valdes loceklis Grigorijs Semjonovs pauda, ka Covid-19 saslimstības pieaugums pilsētā nav izraisījis stacionēšanas vilni.

Slimnīcas rīcībā ir 25 mākslīgas plaušu ventilācijas aparāti, Uzņemšanas nodaļā darbojas izolēts korpuss Covid-19 pacientu uzņemšanai ar 20 gultām. Bijušajā Narkoloģijas uzņemšanas nodaļas izolatora telpās esošajā akūto ambulatoro pacientu Uzņemšanas postenī, kur ir atsevišķa ieeja, ir izveidots izolators ar divām atsevišķām telpām, katrā pa vienai gultai.

Slimnīcā veikti iepirkumi un noslēgti līgumi, kas ļaus ātri saņemt visus nepieciešamos aizsarglīdzekļus, pauda Semjonovs. Saskaņā ar vadības rīkojumu iestādē tiek kontrolēti un palielināti aizsarglīdzekļu krājumi.

Ņemot vērā iepriekšējo plānveida pakalpojumu apjoma samazināšanos saistībā ar Covid-19 izplatību, slimnīcas uzdevums ir maksimāli ilgi saglabāt iespēju saņemt visus slimnīcā sniedzamos pakalpojumus, uzsvēra iestādes vadītājs.

Pacientu uzņemšana slimnīcā ir nodrošināta tādā veidā, lai pacientu šķirošanas dēļ mediķi var pieņemt lēmumu par pacienta izolēšanas nepieciešamību. Ja pacientam ir novērojami vīrusu slimību simptomi, viņu nogādā Plaušu slimību un centrā, kur aprīkoti speciālie boksi gadījumam, ja cilvēkam tiks apstiprināta Covid-19 saslimstība.

Ja pacients tiek atvests uz slimnīcu ar citu slimību simptomiem, bet arī ir Covid-19 raksturīgi simptomi, pacients paliek slimnīcas boksā līdz testa rezultāta saņemšanas brīdim, kur arī saņem atbilstošu ārstēšanu. Ja testa rezultāts ir negatīvs, pacients tiek pārcelts uz atbilstošu nodaļu, ja pozitīvs – jautājums tiek risināts individuālā kārtībā, ņemot vērā pacienta stāvokli un nepieciešamo ārstēšanu.

Pirms plānveida stacionēšanas visiem pacientiem tiek veikts Covid-19 tests. Uzņemšanas nodaļas un tās pakļautībā esošo posteņu darbinieki, kā arī Operāciju bloka, Reanimācijas nodaļas, Infekcijas nodaļas, Angiografijas un invazīvās kardioloģijas nodaļas un arī cits personāls veic testus pirms darba maiņas.

Paliek spēkā aizliegums apmeklēt pacientus, ka arī stingri tiek ievērotas prasības lietot sejas aizsargmaskas, ievērot distanci un veikt dezinfekciju.

“Lai arī turpmāk slimnīca spētu nodrošināt nepārtrauktu neatliekamo medicīnas palīdzību Daugavpils un reģiona iedzīvotājiem, aicinām visus ievērot valstī un pilsētā noteiktos ierobežojumus un noteikumus,” aicināja Semjonovs.

Jau ziņots, ka pēdējās dienās Daugavpilī ir reģistrēts viens no lielākajiem Covid-19 gadījumu skaita pieaugumiem, un līdz otrdienai zināms, ka ar Covid-19 ir saslimuši 160 daugavpilieši.

Lasi vēl – Daugavpils 12. vidusskolā konstatē vairākus Covid-19 gadījumus; lielākā daļa klašu pāriet uz attālinātām mācībām

Covid-19 izplatības dēļ Daugavpilī un arī Kuldīgā līdz oktobra vidum ieviesti ierobežojumi, tostarp pasākumos iekštelpās vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku, bet sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa nedrīkst atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.