Vilcienā Daugavpils-Rīga braucis Covid-19 slims pasažieris; pārējos braucējus aicina vērot veselību

1 komentārs
Vilcienā Daugavpils-Rīga braucis Covid-19 slims pasažieris; pārējos braucējus aicina vērot veselību
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (EDIJS PĀLENS/LETA)

Daugavpils-Rīga vilcienā 13. februārī braucis Covid-19 slims pasažieris, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

SPKC epidemiologi epidemioloģiskajā izmeklēšanā noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13. februārī braucis ar vilcienu Daugavpils-Rīga (AS “Pasažieru vilciens” Nr. 807) plkst. 17.43 līdz Rīgai un sēdējis vienā no pirmajiem vagoniem.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Novērojot elpceļu infekcijas slimības simptomus, ieteicams palikt mājās un sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par būšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, var laikus izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Tāpat SPKC atgādina, ka līdz 6. aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas -, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. Plašāk – SPKC vietnē.

Lasi vēl:

1 komentārs