Daugavpils pašvaldība izdod rīkojumu līdz 15.novembrim darbiniekiem vakcinēties pret Covid-19

0 Komentāru
Daugavpils pašvaldība izdod rīkojumu līdz 15.novembrim darbiniekiem vakcinēties pret Covid-19
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Daugavpils pašvaldības izpilddirektore Sabīne Šņepste pirmdien izdevusi rīkojumu līdz 15.novembrim darbiniekiem vakcinēties pret Covid-19, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Izpilddirektore noteikusi, ka visiem Daugavpils pašvaldības darbiniekiem nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Darbiniekiem, kuri nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, līdz 15.novembrim uzdots sākt vakcināciju. Ja darbinieks norādītajā termiņā nebūs sācis vai pabeidzis vakcināciju, tad viņu atstādinās no amata pienākumu veikšanas bez darba algas saglabāšanas.

Arī pašvaldības budžeta iestāžu un kapitālsabiedrību vadītājiem uzdots organizēt šo prasību īstenošanu savās organizācijās.

Tuvākajās dienās pašvaldībā lems par papildu drošības pasākumiem efektīvai pašvaldības darba organizēšanai ārkārtējās situācijas laikā.

LETA jau ziņoja, ka valstī uz trim mēnešiem izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

Atbilstoši Ministru kabineta lēmumam par ārkārtējo situāciju, darbs klātienē ar darba devēja norīkojumu iespējams, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību, ja to nevar veikt attālināti. Savukārt darba telpās, kur ir vairāk par vienu personu, visiem darbiniekiem pareizi jāvalkā sejas maskas.

Tajā pašā laikā privātajā sektorā pret Covid-19 nevakcinētajām personām darba devējs izvērtē katra nodarbinātā darba pienākumus, specifiku un apstākļus, nosakot inficēšanās un infekcijas izplatības risku. Personas, kuras atbilstoši izvērtējumam nav pakļautas inficēšanās riskam un to nerada citiem, var veikt darba uzdevumus bez derīga vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta.

Ja atbilstoši izvērtējumam darba pienākumi jāveic klātienē, kur pastāv risks inficēties vai inficēt citus, darba devējs informē darbinieku par nosacījumu darba pienākumus veikt klātienē ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Nodarbinātais sāk vakcināciju septiņu dienu laikā pēc darba devēja izvērtējuma un pabeidz ne vēlāk kā septiņas dienas pēc konkrētās vakcīnas lietošanas instrukcijā norādītā īsākā termiņa vakcīnai ar divām devām.

Kamēr norit vakcinācijas process un vakcīnas iedarbība nav spēkā, nodarbinātajam no šī gada 13.oktobra ir pienākums regulāri veikt Covid-19 testus. Līdz 19.oktobrim derīgi ir antigēnu testu negatīvs rezultāts, kas ir ne vecāks par 72 stundām, bet līdz 20.oktobrim – derīgi ir tikai laboratoriski apstiprināti negatīvi testa rezultāti, ko apliecina ar sertifikātu.

Savukārt, ja nodarbinātais vakcināciju nav sācis vai pabeidzis līdz 15.novembrim, darba devējs nodarbināto atstādina no darba pienākumu veikšanas.

Valsts, pašvaldību iestādēs un valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās visiem nodarbinātajiem jābūt vakcinētiem līdz 15.novembrim neatkarīgi no nodarbināto darba pienākumu pildīšanas veida – attālināti vai klātienē.

0 Komentāru