5 komentāri
Daugavpils mērs Lāčplēsis komentē BBC radīto filmu par separātistiem Latgalē
REUTERS/SCANPIX

“Šeit dzīvo cilvēki, kuri ne kino, bet realitātē redzēja gan karus, gan revolūcijas un deportācijas, genocīdu. Tieši tāpēc cilvēki Latgalē ļoti augstu vērtē mieru un saticību,” tā, vaicāts komentēt BBC Two jaunu pārraidi, kurā inscenēts “zaļo cilvēciņu” iebrukums Latgalē, portālam Skaties.lv komentē Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis.

Lai arī sākotnēji Latvijas otras lielākās pilsētas mērs Lāčplēsis portālam Skaties.lv izsakās daudz skarbāk un kritiskāk par jaunajā BBC seriālā redzamajiem kadriem, vēlāk viņš savu viedokli mīkstina, un Daugavpils domes preses pārstāve Līga Korsaka lūdz publicēt tā “maigāko” versiju. Lai arī netiek paskaidrots, kādēļ asā kritika BBC vairs netiek pausta, portāls Skaties.lv, cienot mēra vēlmi šajā sensitīvajā jautājumā, publicē tā galējo versiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lūk, nerediģēts Daugavpils mēra Jāņa Lāčplēša galējais komentārs:

Kā Daugavpils pašvaldības vadītājs, kā Latgales partijas līdzpriekšsēdētājs gribu pateikt, ka mēs cenšamies pieņemt tādus lēmumus, kuri apvieno reģiona iedzīvotājus, bet nevis veicina nesaskaņu un noslāņošanos sabiedrībā.

Tādus pat pārdomātus lēmums un rīcību mēs gaidām arī no citiem. Ik reizi, kad pie mums atbrauc žurnālisti no dažādām valstīm, politiķi, tai skaitā Latvijas politiķi un sāk meklēt ”zaļos cilvēciņus”, separātistus, ekstrēmistus, aģentus un tā tālāk, praktiski visi vietējie vadītāji atbild vienādi: reāli draudi ir tad, kad bērnu trūkuma dēļ jāslēdz skolas, ka bezdarba līmenis ir augstāks, kā citos reģionos, bet algas un pensijas zemākas.

Ir nepieciešami politiski lēmumi un nopietni ekonomiski projekti, kas padarītu investīcijas reģionā izdevīgas. Bet briesmu stāsti, lai arī kas tos izdomātu, mūs nebaida. Šeit dzīvo cilvēki, kuri ne kino, bet realitātē redzēja gan karus, gan revolūcijas un deportācijas, genocīdu. Tieši tāpēc cilvēki Latgalē ļoti augstu vērtē mieru un saticību.

Vēlāk sarunā ar portālu Skaties.lv Daugavpils Domes preses pārstāve Līga Korsaka kategoriski norādīja: “Papildjautājumu par to, kāda ir domes priekšsēdētāja attieksme pret BBC kā raidsabiedrību, nebūs! Viņš par šo tēmu vairs komentārus vairs nesniedz!”

Jauna britu seriāla videokadri rada satraukumu: Daugavpilī sākas grautiņi, iesaistās ”zaļie cilvēciņi”

Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī, kur lielākā daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, sākas vietējo iedzīvotāju protesti un varu pārņem separātisti, tiek nelegāli gāzta vietējā valdība, sākas kautiņi un vardarbība ielās starp iedzīvotāju grupām – šādas ainas daudzos Latvijas iedzīvotājos rada patiesi neomulīgas sajūtas. Taču tieši šādi videokadri redzami jaunā raidsabiedrības BBC Two seriālā.

Eksperti aicina neuztraukties par BBC filmā ilustrēto Krievijas iebrukumu Latvijā

Politiķi un eksperti Latvijā steidz mierināt, ka filmas sižetam nav nekāda sakara ar patieso drošības situāciju, savukārt Krievijas vēstnieks paziņojis, ka filma ir klaja provokācija.

TOP komentāri

 • Aija
 • Valentīna Soročina (ex.Lisovska)
  +2 +2 0

  Valentīna Soročina (ex.Lisovska)

  Kāpēc maigāk būtu jākomentē tas absurds???? Kādā sakarā un pēc kā pasūtījuma tā "filma" , vai "mākslas darbs" uztaisīts??? Vienīgi nosodījumu varu izteikt!!!! Ļaujiet Latgalei mierīgi dzīvot un nebaidīties no lielā kaimiņa!!!!!
 • Gajs
  +1 +1 0

  Gajs

  Brolji Latgalisi kas dzeivo iks smirdigas anglejas.Idudiet tim anglu ciukam ar orceku pa muguri.Ti nav cilveki bet ciukas.Vini apcuraja brivibas pieminekli tagad curoj virsu jums Latgolim.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl