Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā strādā pustūkstotis cilvēku; kas notiks turpmāk?

2 komentāri

Ar lūgumu palīdzēt pie valdības vērsies viens no lielākajiem un vecākajiem Latgales uzņēmumiem – Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca. Lai izvairītos no bankrota, 150 gadus vecā ražotne lūdz valsts garantiju bankas kredītam. Ņemot vērā bēdīgo Liepājas metalurga pieredzi, finanšu ministre gan ir skeptiska, vai valdība varētu nākt pretī rūpnīcai.

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā strādā ap 500 cilvēku, bet lielākais īpašnieks ir Igaunijas bagātākais cilvēks Oļegs Osinovskis, kuram prokuratūra izvirzījusi apsūdzības kukuļdošanā.

Par finanšu problēmām un nespēju norēķināties ar kredītdevēju Swedbank –  Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca šodien informēja Nasdaq Riga biržu, kur kotē uzņēmuma akcijas.

”Rūpnīca informē, ka vienošanās ar Swedbank par kredītlīgumiem, kuru darbības termiņš beidzas šogad, un iespējamo saistību nepildīšanu jeb defoltu pret banku, nav panākta,” teikts paziņojumā.

Problēmas sākušās pēc Eiropas Savienības un Krievijas attiecību pasliktināšanās, kā rezultātā samazinājies pasūtījumu apjoms. No aptuveni 1000 rūpnīcas darbiniekiem pēdējo divu gadu laikā atbrīvota teju puse.

Foto

Lai izvairītos no maksātnespējas, vienīgā cerība ir valsts garantijas bankas kredīta nodrošināšanai. Rūpnīcas lielākais akcionārs ir Igaunijas bagātākais cilvēks Oļegs Osinovskis, kuram prokuratūra Latvijā izvirzījusi apsūdzības pusmiljona eiro kukuļa došanā. Vēršanos pēc palīdzības pie Latvijas valdības, viņš komentēt acīmredzot negrib.

Pēdējos divos gadījumos garantiju izsniegšana privātuzņēmumiem valstij beigusies ar problēmām. Liepājas metalurga rūpnīca ir uz bankrota robežas, un potenciālie valsts zaudējumi tiek lēsti ap 50 miljoniem.

TOP komentāri

 • Pats
  +2 +2 0

  Pats

  Nesaprotu kas valstij par problēmām , atmaksājiet īpašniekam tik cik viņš samaksāja par rūpnīcu un pārņem rūpnīcu valsts īpašumā . Tikai nesāciet stāstīt man , ka tas nav iespējams !
 • guls
  +1 +1 0

  guls

  Kāpēc valstij tas ir jādara? Lai maksātu no nodokļu maksātāju naudas jauniem liekēžiem kosmosa algas un mazgātu naudu kā brīvostā? Lai uzņēmums meklē pats investorus, nevis apgrūtina nodokļu maksātājus ar savām problēmām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl