Daugavpils kinoteātris ”uzšķauda” valodas likumam

1 komentārs
Daugavpils kinoteātris ”uzšķauda” valodas likumam
Foto: LETA

Daugavpils kinoteātrī Silver Screen tiek ignorēts Valsts valodas likums – filmas krievu valodā netiek titrētas latviski. Iedzīvotāji apgalvo, ka dažkārt subtitru latviešu valodā nav arī filmām angļu valodā.

Kāda ielā satikta daugavpiliete, kas nesen ar mazbērniem gājusi skatīties multfilmu krievu valodā, gan apgalvo, ka subtitri multfilmai bijuši arī latviešu valodā. Savukārt kāds cits pie Daugavpils kinoteātra satikts jaunietis Eduards atzīst, ka subtitrus latviešu valodā krievu filmām Daugavpilī gan nav redzējis. Tāpat arī kāda cita ielā satikta jauniete Jolanta atzīst, ka filmas pārsvarā tiek dublētas krievu valodā, bet subtitri esot ”kā kurai filmai”. Viņa atzīst, ka citreiz gribētos aiziet uz filmu angļu valodā, taču tās pārsvarā tiek dublētas krieviski. Jolanta gribētu skatīties filmas latviešu valodā, taču atzīst, ka viņas draugi un paziņas tomēr labprātāk dodas uz filmām, kas ir krievu valodā.

Slēptā kamera. Saruna ar kinoteātra biļešu tirgotāju:

Bez Tabu: Vai būs subtitri latviešu valodā?

Kasiere: Liekas, ka tur nebūs.

Bez Tabu: Nevienai krievu filmai nav tulkojuma?

Kasiere: Cik man zināms – nē. Šeit ir rakstīts, ka ir latviešu subtitri, bet, kad es eju skatīties, tos neredzu. Kad filma ir angļu valodā, tad gan ir subtitri gan krieviski, gan latviski.

Kinoteātra Silver Screen vadība savā mājaslapā nemaz neslēpj, ka filmas krievu valodā netiek tulkotas latviski.

Ekrānšāviņš: silverscreen.lv

Ekrānšāviņš: silverscreen.lv

Valsts valodas centrā apstiprina, ka tulkojumam latviešu valodā ir jābūt, un par nekārtībām Daugavpils kinoteātrī Silver Screen ir jau zināms. Saistībā ar šīm nekārtībām jau ir uzsākta lietvedība un ticis prasīts paskaidrojums no atbildīgajām personām, stāsta Valsts valodas centra Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna. Paskaidrojuma sniegšanas termiņš ir 24. oktobris, un pēc tā saņemšanas tas tiks izvērtēts, un, iespējams, kinoteātrim tiks piemērots naudas sods 140–3000 eiro apmērā. Tas, vai pēc soda samaksāšanas tiks novērsti pārkāpumi vai nē, būs uz pašu uzņēmēju sirdsapziņas. ”Īsti pārbaudīt jau nevaram, kamēr nav kāda sūdzība,” saka S. Pāvulēna.

1 komentārs