Daugavpils iedzīvotājus Covid-19 izplatība pilsētā īsti nebaida

15 komentāri

Daugavpilī šorīt stājušies spēkā valdības 30. septembrī noteiktie ierobežojumi, taču otras lielākās pilsētas Latvijā iedzīvotājus sērgas izplatība pilsētā īsti nebaida, piemēram, 1. oktobrī pilsētā notika plaši apmeklēts, Starptautiskajai senioru dienai veltīts koncerts, vēsta TV3 Ziņas.

Pirmā jauno ierobežojumu diena Daugavpilī sakrīt ar Starptautisko senioru dienu. Tādēļ pensionāriem pilsētas parkā šodien īpašs koncerts. Cienījamā vecumā esošos svinētājus šeit sērga satrauc mazā mērā.

“Daugavpilī mums apstākļi ir puslīdz normāli. No šodienas mums paziņots, ka ir jānēsā sejas maskas. (..) Attālums [sociālā distance] arī tiek ievērots. Mēs, daugavpilieši, esam uzmanīgi cilvēki,” stāsta vietējā iedzīvotāja Ludmila.

Satraukumu gan šonedēļ pauda valdība – tā lēma Daugavpilī no jauna atjaunot stingrākus ierobežojumus. Tie galvenokārt attiecas uz izklaižu un ēdināšanas vietu darbu. Pašvaldība jaunajiem ierobežojumiem esot gatava.

“Situācija ir stabila, jo visi dienesti šim bijām gatavi. No rīta man bija sanāksme ar pašvaldības policiju, arī viņiem tagad ir iedota informācija, kā rīkoties. Visi sekos līdzi kārtībai, kā notiek pasažieru pārvadāšana, kā notiek publiskie pasākumi arī vakaros, kuriem arī tagad ir ierobežots darba laiks līdz 12,” stāsta Daugavpils mērs Igors Prelatovs (“Mūsu partija”).

Dome lēmusi pilsētā arī atcelt daudzus publiskus pasākumus un sporta sacensības. Tāpat līdz oktobra vidum nenotiks interešu izglītības nodarbības. Izmaiņas skārušas arī sabiedriskā transporta izmantošanu pilsētā. No 1.oktobra pasažieriem, pārvietojoties ar jebkuru no sabiedrisko transportu veidiem, jāvelk sejas maskas. Ceturtdien gan redzams, ka tās valkā vien neliela daļa pasažieru. Iemesls – kāds jaunos noteikumus nezina, citam maskās ir neērti.

Lasi vēl: Covid-19: Daugavpilī un Kuldīgā līdz oktobra vidum ieviesīs ierobežojumus

“Tās ir ļoti neērtas. Fiziski tas ir nepatīkami, spiež ausis, grūti elpot. Un maska man šķiet ir tāds ļoti radikāls solis. Tāpēc man nepatīk nesāt sabiedriskajā un arī uz ielas,” uzskata Žanna.

Covid-19 uzliesmojums pilsētā sākās šeit, Daugavpils Ledus hallē. Vispirms saslima vietējās hokeja komandas spēlētāji un treneri. Tad vīruss izplatījās arī uz šeit esošo Ledus skolu, kur trenējās daudzi vietējie jaunieši. Patlaban ar šo vīrusa perēkli saistāmi jau vismaz 40 saslimšanas gadījumi. Tie skāruši arī pilsētas izglītības iestādes. Mājas karantīnā patlaban atrodas 11 dažādas klases no astoņām pilsētas skolām. Par kontaktpersonām atzīts arī 51 dažādu Daugavpils izglītības iestāžu pedagogs. Pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja, situācija par kritisku gan nesauc.
Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova

“Pusē no mūsu skolām ir kāda klase vai skolēni, kas atrodas karantīnā. Jo hokejs ir pieprasīts pie mums un ļoti daudz bērnu tur darbojas. Praktiski visi bērni, kas bija kontaktā ar treneri, arī devās karantīnā. Tikai divi no šiem gadījumiem nav saistīti ar mūsu Ledus sporta skolu. Visi pārējie ir saistīti ar to, ka skolās mācījās sporta skolas audzēkņi vai strādāja treneri.”

Plānots, ka sestdien, 3. oktobrī, Daugavpilī notiks plaša iedzīvotāju testēšana, izmantojot Covid-19 siekalu testus. Šādā veidā pilsēta cer pārbaudīt pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu, lai pārliecinātos, ka vīruss nav izplatījies arī tālāk pilsētā.