Daugavpils grūtnieces nāve: ārstu darbā konstatēti rupji pārkāpumi

0 Komentāru
Daugavpils grūtnieces nāve: ārstu darbā konstatēti rupji pārkāpumi
webhamster / Flickr

Daugavpilī sievietes nāvē īsi pēc dzemdībām 2015. gadā konstatēti tik lieli pārkāpumi, ka ģimenei tiks izmaksāta vairāk nekā 100 tūkstošus eiro liela kompensācija, piektdien vēstīja raidījums TV3 Ziņas.

Jāatgādina, ka pērn vasarā īsi pēc dzemdībām Daugavpils Reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļā gāja bojā sieviete. Viņas tuvinieki uzreiz pauda viedokli, ka tajā vainojama ārstu nolaidība.

Daugavpilī pagājušajā vasarā notikuši divi ļoti līdzīgi gadījumi. Sievietes mirušas, atradušās slimnīcā pēc smagām dzemdībām. Vienā gadījumā jauna sieviete nomira divas nedēļas pēc tam, kad bija dzemdējusi veselīgu mazuli. Iepriekš mediji vēstīja, ka ārsti gandrīz pusotru stundu nav apraudzījuši jauno sievieti, kaut gan viņai bijusi diagnosticēta tromboembolija. Tāpat arī otrai sievietei, kas gāja bojā pēc dzemdībām, bija diagnosticēta tromboembolija.

TV3 Ziņas jau vēstīja, – Veselības inspekcija nesen veikusi analīzi visos 19 dzemdniecības centros valstī un secinājusi, ka izpratne par kvalitātes standartiem ir stipri atšķirīga.

Trīs gadu laikā Latvijā dzemdībās bojā gājušas 20 sievietes. Šogad – vēl divas. Ar tādu rādītāju pret zemo dzimstības līmeni esam starp sliktākajiem rezultātiem pat Centrālāzijas valstu vidū, nemaz nerunājot par Eiropu.

Video

0 Komentāru