Daugavpilij plānots piegādāt 10 000 Covid-19 siekalu testu

4 komentāri
Daugavpilij plānots piegādāt 10 000 Covid-19 siekalu testu
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ/TV3 ZIŅAS

Daugavpilij plānots piegādāt 10 000 Covid-19 siekalu testu, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Plānots, ka brīvdienās notiks “E. Gulbja laboratorijas” speciālistu tikšanās ar Daugavpils pašvaldības pārstāvjiem. Tās laikā tiks skaidrota testēšanas procedūra.

Pašvaldība pieņems lēmumu par to, kur varēs saņemt testus un kur tos nodot. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centrs izstrādās rekomendācijas, kurām iedzīvotāju kategorijām būtu vēlams veikt testus.

Lasi vēl – Daugavpils iedzīvotājus Covid-19 izplatība pilsētā īsti nebaida

Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pastāstīja, ka trīs dienās Latvijā ir veikti 2468 Covid-19 siekalu testi, no kuriem pozitīvi bijuši 28 jeb 1,13%.

Ministre uzskata, ka siekalu testa precizitāte vispārēja Covid-19 skrīninga veikšanai un pūļa testēšanai ir “absolūti pietiekama”. Tomēr viņa akcentēja, – speciālisti apgalvo, ka līdz šim praktizētās iztriepes no rīkles gļotādas, kuras ņem ar “puļķīti degunā”, ir precīzākas.

Vaicāta, kāpēc siekalu testi jaunā koronavīrusa klātbūtnes noteikšanai netiek izmantoti plašāk, ministre sacīja, ka tas tiks darīts paralēli testēšanas metodei ar iztriepju ņemšanu no gļotādas. “Tas ir infektologu un epidemiologu ieteikums, ka šie testi jāizmanto paralēli. Viens otru neizslēdz, un ir vietas un reizes, kad absolūti nepieciešams veikt šo nepatīkamāko testu,” norādīja politiķe.

Viņa piebilda, ka siekalu tests tiks plaši izmantots Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. “Šie testi tur jau tiek aprobēti. Protams, bērniem tā ir daudz saudzīgāka metode,” norādīja Viņķele.

Kā ziņots, no pirmdienas līdz trešdienai Kuldīgā iedzīvotāji varēja brīvprātīgi veikt bezmaksas Covid-19 siekalu testus, savukārt sestdien, 3. oktobrī, siekalu testus varēs veikt Daugavpilī. Iecerēts, ka tādā veidā tiks būtiski palielināts testēšanas apjoms, un tālāk tiks vērtēta situācijas attīstība.

Covid-19 izplatības dēļ tieši Kuldīgā un Daugavpilī līdz oktobra vidum ieviesti ierobežojumi, tostarp pasākumos iekštelpās vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku, bet sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa nedrīkst atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, trešdien ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.