4 komentāri

Politiskās kaislības uzbangojušas Daugavpilī, sašūpojot mēra Andreja Elksniņa krēslu. Par aiziešanu no koalīcijas paziņojis “Mūsu partija” līderis Rihards Eigims, kā arī trīs viņa partijas biedri. Līdz ar šo pavērsienu Daugavpils koalīcijai ir par vienu balsi mazāk nekā opozīcijai. Par jauno mēru varētu kļūt Eigims, viņa kandidatūru atbalsta arī visplašāk Daugavpils domē pārstāvētās “Latgales partijas” līderis Jānis Lāčplēsis.

Trešdienas, 23. augusta, rīts Daugavpils domē pienāca ar “Mūsu partijas” līdera Riharda Eigima paziņojumu, ka viņš izstājas no koalīcijas ar “Saskaņu”, lai sadarbotos ar iepriekšējā pilsētas mēra Jāņa Lāčplēša vadīto “Latgales partiju”. Eigims esot izsaukts pie mēra Andreja Elksniņa, kurš izteicis Eigimam neuzticību un parādījis durvis. Līdz ar Eigimu no koalīcijas aizies vēl vismaz trīs deputāti, tādējādi “Saskaņa” paliks mazākumā par vienu, izšķirošo balsi.

Šīsdienas Daugavpils politisko kaislību varonis Eigims neatbildēja ne uz telefona zvaniem, ne īsziņām. Tikmēr Andrejs Elksniņš, sazvanīts pa dienu, bija ļoti sliktā garastāvoklī un nevēlējās paust komentārus. Tā vietā viņš aicināja no Rīgas doties uz Daugavpili pēkšņi izsludinātā preses konferencē, kas tik īsā laikā nebija izdarāms. Noguris no žurnālistu zvaniem, Elksniņš atteicās pat īsumā izklāstīt savas pārdomas par notikušo.

Lāčplēsis pats uz mēra krēslu kandidēt negrasās un sola atbalstīt Eigimu kā pilsētas galvu. Lāčplēsis Elksniņam pārmet, ka viņš nepilda mēra pienākumus, bet nodarbojas tikai ar politisko propagandu, un pats tādā veidā sevi noracis. “To parāda dzīve, ka viņš ir zaudējis uzticības kredītu. To, ka tas tik ātri notiks, pat mēs negaidījām,” pauda Lāčplēsis.

Politiskās intrigas Daugavpilī virmojušas jau labu laiku – pie “zaļzemnieka” Augusta Brigmaņa kā vidutāja pat nesen vizītē bija devušies Eigims un Lāčplēsis, kuri līdz šim bijuši sīvi konkurenti.

“Es domāju, – tur nekas prātīgs viņiem nesanāks. Ilgstoši abi Daugavpilī dzīvojuši, sakrājušās pretenzijas, vai var pārkāpt – varbūt. Pie sevis esmu nolēmis, ka iekšā nejaukšos, gala rezultātu neredzu. Katrā sarunā caurstrāvoja doma: ja nu viņš mani “uzmetīs”?” spriež Brigmanis.

Līdz ar to paredzēta Daugavpils domes sēde, kas solās būt īpaši spraiga.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl