Daugavpilī atklāj nelegāla alkohola ražotni

1 komentārs
Daugavpilī atklāj nelegāla alkohola ražotni
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (KASPARS KRAFTS, F64)

Šā gada 29. septembrī Daugavpilī kāda vīrieša dzīvesvietā tika atklāta nelegāla alkohola ražotne, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

Kratīšanas laikā tika izņemts ne tikai nelegāli ražotais alkohols, bet arī tabakas izstrādājumi bez Latvijas akcīzes markām. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Kursīte skaidroja, ka, apkarojot nelikumīgu akcīzes preču apriti, iepriekš uzsākta kriminālprocesa kontekstā VP Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki 29. septembrī veica sankcionētas kratīšanas Daugavpilī, 1973. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā. Kratīšanas rezultātā tika izņemti 41 440 gabali tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas akcīzes markām, ka arī 40 gabali bez akcīzes markām. Tika izņemts arī nelegāli ražotais alkohols – brāga 449 litri un kandža 18 litri, kā arī alkohola ražošanai paredzētās ierīces.

Aizdomās turamajai personai par doto faktu draud kriminālatbildība saskaņā ar Krimināllikumā noteikto par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai par to, ja šādu noziedzīgo nodarījumu izdarījusi organizēta grupa.  Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Saskaņā ar Krimināllikumā noteikto ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu, visos gadījumos ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.