Daugavas stadions piedzīvojis iespaidīgas pārmaiņas

Pievienot komentāru

Pirmdien, 28. maijā, svinīgā ceremonijā notiks Daugavas stadiona jauno tribīņu un rekonstruētās Rietumu tribīnes atklāšana. Ieguldīti vairāk nekā 10 miljoni eiro, lai skatītāju sēdvietu skaitu palielinātu no 5 600 līdz 10 461 vietai.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Daugavas stadiona valdes loceklis Elmārs Martinsons, atjaunotais Daugavas stadions ir atbilstošs futbola un vieglatlētikas starptautiskajām prasībām, kā arī piemērotas gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Elmārs Martinsons
Daugavas stadiona valdes loceklis

Šodien ir svētki vieglatlētiem, futbolistiem, visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo mums tiks atklāts Latvijas nacionālais stadions. Pirmais izaicinājums bija jau 2014. gadā, kad Izglītības ministrijas un Kultūras ministrija atrada šo iespēju piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus, un tas bija pirmais starta šāviens… Pagājušā gada aprīlī nodevām būvniekam veco Daugavas stadionu, un šogad 15. maijā mēs saņēmām šo brīnišķīgo stadionu, kas atbilstošs futbola un vieglatlētikas starptautiskajām prasībām. Stadionā ir piepaceltas tribīnes, kas ļaus veiksmīgi norisināties mūsu Dziesmu un deju svētkiem.

Vienlaikus Martinsons skaidro, ka stadionā pieejamas konferenču telpas un nodrošināta vides pieejamība, – izbūvēts lifti. Tāpat stadions ieguvis jaunu apgaismojumu, jaunus krēslus, videonovērošanas kameras, komunikācijas un citas lietas.

Šobrīd tiek strādāts pie stadiona atjaunošanas otrās kārtas, tās laikā paredzēts nomainīt vieglatlētikas celiņus un futbola laukuma segumu. Otrās kārtas laikā tiks izveidota arī hokeja halle, vieglatlētikas manēža, multifunkcionāla halle, kur, visticamāk, varēs spēlēt basketbolu. Šos darbus paredzēts pabeigt līdz 2022. gadam.