Daugavā pazeminās ūdens līmeni; ko tas nozīmē?

Komentāri

Ūdens līmenis Daugavā, Rīgas HES teritorijā, no šodienas, 3. augusta, tiks pazemināts par pusotru metru. Tas nepieciešams, lai veiktu Rīgas HES betona nogāžu remontu. Šogad notiks pēdējie plašie darbi.

Dambja kopējais garums ir 13,6 kilometri, un šogad remontdarbi norit pēdējā – aptuveni trīs kilometrus garā posmā. Tajā noņems bojāto betonu un uzklāts jaunu kopā ar aizsargpārklājumu.
Betona stiprinājumu atjaunošana šogad izmaksās vairāk nekā četrus miljonus eiro, un darbus iecerēts pabeigt līdz septembra vidum.
Rīgas HES nogāžu stiprināšana sākās jau 2006. gadā. Paredzams, ka remontdarbi nodrošinās dambja ekspluatāciju turpmākos trīsdesmit gadus.
Nākamajos gados ūdenslīmeņa pazemināšana notiks uz īsāku laiku nekā līdz šim – tikai, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu.

ATL. Pēc brīža par to plašāk tiešraidēs no Rīgas HES apkārtnes.

Skaties video!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl