Eiropas Parlamenta līmenī runā par kebabos esošā fosfāta liegumu

3 komentāri
Eiropas Parlamenta līmenī runā par kebabos esošā fosfāta liegumu
EPA/SCANPIX

Daudzu iemīļotie kebabi varētu pazust no Eiropas ēdinātavām, ja tiks ieviesta jauna Eiropas Savienības regula – satraukumu radījusi šāda ziņa, kas izskanējusi jo daudzos medijos. Galvenais pamatojums šī tik daudzu iemīļotā ēdiena liegumam ir kebabos esošie fosfāti, ziņo ārvalstu mediji.

Aizliegums, ja tas stātos spēkā, skartu tieši “doner” kebabus – lai arī šī ēdiena izcelsme meklējama Turcijā, mūsdienās eiropieši to iecienījuši kā ātru maltīti. Piemēram, saskaņā ar “Business Insider” rakstīto Vācijā vien ir ap 16 tūkstošiem “doner” kebabnīcu.

Pamatojums iespējamajam liegumam ir tas, ka fosfāti izraisa sirds un asinsvadu slimības.

Tikmēr ārvalstu mediju aptaujātie kebabu tirgotāji potenciālo liegumu uztver kā vēlmi iedragāt turku biznesu Eiropā.

Jāteic, ka šo priekšlikumu vēlreiz vērtēs Eiropas Parlaments, un, ja tas tiks noraidīts deputātu balsojumā, priekšlikumu nosūtīs atpakaļ uz Eiropas Komisiju, bet tikmēr kebabu “grauzdētavas” turpinās griezties.

TOP komentāri

 • s
 • RG
  +1 +1 0

  RG

  Eiropas Savienība noteikti neaizliegs tabakas izstrādājumus, jo tajos atrodamās vielas patiešām izraisa izraisa sirds un asinsvadu slimības, un ne tikai, vēl arī ugunsgrēkus izraisa.
 • BAURIS
  0 0 0

  BAURIS

  reizes trīs esmu riskējis nopirkt kebabu ,reizes trīs esmu sajutis bojātu skābu garšu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl