Daudzos un dažādos pasākumos aicina turpināt svinēt valsts simtgadi

2 komentāri

Latvijas simtgades svētku programmas piecu gadu cikls turpinās, un šogad īpaša uzmanība pievērsta drosmes un varonības jēdzieniem, mudinot cilvēku pārdomāt, ko šie jēdzieni nozīmējuši agrāk un kā cilvēki tos izprot mūsdienās.

No 4. maija līdz pat gada beigām visā Latvijā norisināsies plašas iniciatīvas, un daudzās no tām plānots restaurēt vēsturiskus notikumus. Vienlaikus cilvēki aicināti būt aktīviem un ne vien apmeklēt pasākumus, bet arī iesaistīties to norisē, piedalīties domnīcās, diskusijās un citās iniciatīvās.

Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Linda Pastare norāda: “Var ievietot bildi “Latvijas gadsimts” albumā, var tautas grāmatu plauktā pievienot grāmatu ar sev īpašu vēstījumu, arī atstāt nākamajām paaudzēm. Cēsīs ir plaša Cēsu kauju simtgades programma, un tur cilvēki ir aicināti stādīt baltus ziedus. Liepājā, kad mēs svinēsim kuģa “Saratov” sagaidīšanas simtgadi, tajos pasākumos cilvēki būs aicināti nākt tam laikam, laikmetam piedienīgos tērpos.”

Latvijas iedzīvotājus aicina simtgades birojam ziņot par līdzcilvēkiem, kas, viņuprāt, ikdienā ir drosmīgi un varonīgi gan profesionālajā ziņā, gan kopienā. Ir arī cits aicinājums – dārzos un puķu dobēs stādīt vairāk baltu ziedu, lai tādējādi simboliski atminētos un pateiktos brīvības cīnītājiem.

2 komentāri