Daudziem svētku laiks rada depresiju… Uzticības tālrunis aicina zvanīt

Komentāri

Ziemassvētki ir gada tumšāka laika gaišākie svētki. Taču nebūt ne viesiem. Daļa cilvēku tieši šajā laikā īpaši asi izjūt savas problēmas — vientulību, nesaprašanos ar citiem, atstumtību.

Viens no veidiem, kur meklēt palīdzību, ir zvanīt pa uzticības tālruni. Tāds, piemēram, ir bērniem un pusaudžiem paredzētais bezmaksas diennakts tālrunis 116111, kas darbojas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas paspārnē. Jau astoto gadu tiek rīkota akcija “Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs”. Tās mērķis ir īpaši atgādināt, ka psihologa palīdzību pa tālruni var saņemt arī svētkos, saka inspekcijas pārstāve Dace Āķe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Dace Āķe:

Mēs uzrunājam cilvēkus, lai šajā laikā arī vēršas pēc palīdzības. Jo ir svarīgi izstāstīt par savām izjūtām. Svarīgi izstāstīt, kā cilvēki jūtas. Un svarīgi saprast, kā viņi paši sev var palīdzēt vai kur citur meklēt palīdzību.

Atbildot uz zvaniem, tiek ievērota anonimitāte un palīdzība netiks atteikta arī pieaugušajiem. Statistika liecina, ka katrs piektais zvanītājs ir pieaugušais.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl