Daudziem būvniekiem 2016. gadā draud bezdarbs. Nozarē valda satraukums

2 komentāri

Stagnācija un tūkstošiem būvniecībā strādājošo bezdarbs, šādu gluži vai krīzes ainu nozarē nākamajam gadam paredz vairāki no lielajiem būvniekiem. Tas tāpēc, ka Latvija vēl nebūs sagatavojusies Eiropas Savienības fondu miljonu apgūšanai.

Aptuveni 70 000 jeb teju katrs astotais iedzīvotājs šobrīd nodarbināts būvniecības nozarē. Bet nākamgad daudzi varot palikt bez darba – būvnieki prognozē, ka pat visu gadu netiks realizēti būvniecības projekti, kuros paredzēts Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja šogad viens no lielākajiem būvniekiem Skonto būve Latvijā realizēja projektus par vairāk nekā 100 miljoniem eiro, tad nākamgad tas prognozē darbus uz pusi mazāk – par 50 miljoniem. Tomēr darbinieku skaits saruks minimāli, jo daļu sūtīs strādāt uz ārzemēm.

Foto:

Būvkompānija Merks, salīdzinot ar šā gada 60 miljonu eiro apgrozījumu, nākamgad sliktākajā gadījumā prognozē samazinājumu par trešo daļu. Tiem, ka šādu iespēju nav, varētu arī apturēt darbību. Būvnieki nespēj prognozēt, cik cilvēku gada laikā var zaudēt Latvijas būvniecības nozare, bet, ņemot vērā pieredzi, nevar izslēgt, ka pat 20 000.

Būvnieki arī norāda, ka ar Eiropas naudu finansēto projektu iztrūkumu nespēj kompensēt ne valsts, ne privātā nauda. Ekonomikas ministre gan sola, ka vismaz ēku siltināšanas 166 miljonu eiro programma būs pieejama uz būvniecības sezonas sākšanos pavasarī.

Vienlaikus būvnieki aicina jau laikus domāt par situāciju ar darbiniekiem 2017. gadā, kad būvniecība atkal ritēs pilnā sparā. Pastāv risks, ka būvēt vienkārši kļūs daudz dārgāk.

Video:

TOP komentāri

  • Aldis
    0 0 0

    Aldis

    Eiropas naudas programma ir no 2014-2020 un tā nauda tiek solīta jau pusotru gadu. Ja arī notiks brīnums un piepildīsies ministes teiktais: nauda būs uz būvniecības sezonas sākšanos pavasarī, tad viņu ātrākais apgūs uz vasaras beigām. Ko darīt būvniekiem pirmo pusgadu?
  • Igors Belkovs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl