Komentāri

Izglītības iestādēs kopš aizlieguma tirgot miltu izstrādājumus ir pieaudzis augļu un veselīgu našķu piedāvājums, taču LNT Ziņu rīcībā ir informācija, ka daļa skolu prasības neievēro. Tāpat daudzi skolēni nevar pierast pie jaunās kārtības, un tagad jaunas bažas rada tas, ka daļa bērnu starpbrīžos skrien uz tuvākajiem veikaliem.

Tagad parādās pirmās problēmas – skolās atzīst, ka bērni ar vecāku doto naudu starpbrīžos dodas ārā no skolas, lai tuvākajā veikalā pirktu kādu neveselīgu pārtiku, un tas sagādā raizes par bērnu drošību, īpaši domājot par satiksmi.

Daļa skolēnu ir neapmierināti ar pieņemtajiem grozījumiem un ir ar mieru aizstāvēt savu viedokli, pat rakstot vēstuli Veselības ministrijai.

Foto

Savukārt Rīgas V. Zālīša sākumskolas ēdnīcas vadītāja ir izbrīnīta – ja vēl pirms svētkiem skolēni ļoti nelabprāt pirka banānus un mandarīnus, tad janvārī to patēriņš ir audzis vairākas reizes. Lai plaukti nebūtu tukši, nācās piedāvājumā iekļaut ne tikai augļus un sukādes, bet gatavot pašiem uzkodas no atļautajiem produktiem.

Natālija Žoida, Rīgas V. Zālīša sākumskolas ēdnīcas vadītāja:

Sendviči ar vārītu vistiņu, ar gurķīti un sieru, taisām piena kokteiļus, kefīru ar ogām, karstmaizītes ar sieru, vistu, bez jebkādām desām, un var iztikt! Bērni pērk, jā! Mēs tagad netaisām saldējuma kokteiļus, viņi pērk kefīru ar ogām.

Skolu kafejnīcās, kā paredz veiktie grozījumi noteikumos, tagad vairs nevar iegādāties cukura un miltu konditorejas izstrādājumus, kas satur daļēji hidrogenētus augu taukus un noteiktas pārtikas piedevas. Veselības ministrijā, kas izstrādāja šos grozījumus uzskata, ka šādā veidā bērnus var pieradināt ēst veselīgi.

Video

Lasi vēl