4 komentāri

Straujiem soļiem tuvojas pavasaris – laiks, kad skolēni dodas ekskursijās. TV3 raidījums Bez Tabu saņēmis satrauktu ziņu no kādas mammas, kura ir neizpratnē par notiekošo skolā, kur mācās viņas atvase.

”Agrāk ekskursijas notika divas reizes gadā, tika apceļota Latvija, apskatīti ievērojamākie objekti, skaistākās Latvijas vietas. Tomēr tagad esmu saskārusies ar šādu situāciju – mans bērns, 3. klases skolēns, ekskursijā ne reizi nav bijis nekur tālāk par Rīgas robežām. Skolas vadība skaidro, ka tas ir dārgs prieks. Taču, vai nav tā, ka šim mērķim tiek atsevišķi piešķirts finansējums,” raidījumam Bez Tabu raksta mamma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Jautājums par to, kā tiek organizētas ekskursijas, Rīgas skolām šķiet neērts. Nereti neesot naudas, lai dotos tālāk aiz galvaspilsētas robežām. Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis norāda, ka gadījumos, kad ekskursijām ir izklaides raksturs, piemēram, brauciens uz ūdens atrakciju parku, tās būtu jāapmaksā pašiem vecākiem. Pirms tam skolai ir jāizvērtē, vai šāda ekskursija vispār ir nepieciešama. Izglītības iestādes finansējums ir tad, ja brauciens saistīts ar izglītošanos.

Skaties video!

TOP komentāri

 • dace
  +3 +3 0

  dace

  skolai nav jābūt tūrisma,izklaides firmai,mamma pati lai organizē ģimenes izbraukumus un liek mierā skolu .skolai ir jāmāca !
 • skolotāja
  +1 +1 0

  skolotāja

  Tāda finansējuma, kas būtu paredzēts klašu ekskursijām, -NAV. Esmu klases audzinātāja bijusi jau 25 gadus. Naudu saviem bērniem skolēnu ekskursijām dod vecāki. Tas kļūst arvien dārgāks prieks. Tāpēc braucam reti...
 • Ance
  +1 +1 0

  Ance

  Rīdzinieki nevar atļauties, nu traki. Lauku bērni gan brauc, arī ļoti tālus attālumus, lai redzētu gan Latviju, gan galvaspilsētu. Vai tik runa nav par motivāciju un prioritātēm :) Kādam gribas redzēt tālāk par sava pagasta robežām, bet kāds jūtas pasaules centrā un neko citu nevajag? Kurš beigās būs mucā audzis un pa spundi barots?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl