Komentāri

Procentuāli lielākais dzīvojamais fonds Latvijā ir daudzstāvu nami, kas būvēti padomju gados. Visā valstī šādu ēku skaits ir ap 38 000, bet līdz šim no tām siltinātas un renovētas – tikai 650. Vēl 1700 varētu tikt atjaunotas turpmāko gadu laikā, kad būtisku finansiālu atbalstu sniegtu Eiropas Savienība. Taču, kas notiks ar pārējo absolūto vairākumu māju?

Eiropas Savienības līdzfinansējums būs pieejams tikai līdz 2020. gadam. Kā noskaidrots – Eiropas Savienības fondu vietu gatavi ieņemt privātie investori. Bet – vai gatavi arī iedzīvotāji? Uzlabojas mājas stāvoklis, samazinās izdevumi par apkuri, taču pirmajos gados jāatmaksā daļa aizdevuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kāds daudzdzīvokļu nams Maskavas priekšpilsētā celts pirms vairāk nekā 40 gadiem. Vecie logi vietām iztrunējuši, sienas aukstas. Sergejs, tāpat kā citi pagalmā sastaptie iedzīvotāji, par renovāciju vairs nav tik pārliecināti, kad uzzina, ka gluži par velti tas nebūs. Pat ja kļūs siltāk, tātad mazāki apkures rēķini un pieaugs nekustamā īpašuma vērtība.

Foto

Šī ir visai klasiska situācija, kādēļ siltināšanas un māju renovācijas projekti ar domu būtiski, vismaz par 45%, samazināt apkures rēķinus, nav kļuvusi par procedūru, pēc kuras iedzīvotāji stāv rindā. Taču jau salīdzinoši visai drīz – pēc četriem gadiem – beigsies Eiropas Savienības pieejamais līdzfinansējums. Lai nerastos pārrāvums, šo vietu ir gatavi ieņemt investori.

Par vienu no tiem piekritusi būt Eiropas Rekonstrukciju un attīstības banka, par to šodien paziņojot publiski. Plānots piesaistīt arī privātos investorus.

Trīs gados fonds plāno ieguldīt naudu 80 daudzdzīvokļu māju siltināšanā visā Latvijā. Taču arī turpmāk liela nozīme būs tam, vai iedzīvotāji paši būs gatavi palielināt mājas mūžu un tās energoefektivitāti.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl