8 komentāri

Nodokļa atvieglojums “sliktajiem” vecākiem – transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa 50% atlaide. Minētais atvieglojums līdz šim bija paredzēts tikai tiem daudzbērnu vecākiem, kuri tiešām apgādā savus bērnus. Turpmāk atlaidi saņems arī tie, kuri tikai formāli skaitās trīs un vairāk bērnu vecāki.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa 50% atlaide līdz šim bija domāta daudzbērnu ģimenes vecākiem, bet tikai tiem, kuriem bērni ir apgādībā, apstiprina Valsts ieņēmumu dienesta eksperte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

No nākamā gada minētā likuma norma tiek mainīta. Atlaidi varēs oficiāli saņemt arī tie, kuri par saviem bērniem nerūpējas.

Vecākus, kuri nerūpējas par saviem bērniem un nemaksā uzturlīdzekļus, ir iespējas sasniegt citādos veidos, norāda speciālisti.

Šajā reizē Valsts ieņēmumu dienesta un daudzbērnu ģimeņu pārstāvju viedokļi sakrīt. Latvijā ir aptuveni 20 000 daudzbērnu ģimeņu, un atsevišķu vecāku dēļ, kuri par bērniem neizrāda interesi, nevajadzētu ietekmēt pārējo ģimeņu iespējas saņemt atvieglojumus, norāda demogrāfs.

Ilmārs Mežs, demogrāfs

Daži slikti piemēri, kas tie tēvi vai mātes, kas neapgādā savus bērnus un tik un tā saņems šo atlaidi, nu nedrīkst būt par pamatu, ka tagad visiem nogriežam un tad tās 10 ģimenes strostējam.

Tāpat no nākamā gada likumā, kur ir runa par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaidi, ir veiktas vēl vairākas izmaiņas. Vārds laulātie tiek nomainīts ar vārdu ģimenes locekļi.

Tas nozīmē, ka atvieglojumu varēs saņemt arī tās daudzbērnu ģimenes, kurās vecāki nav precēti. Vēl arī izņemts vārds nepilngadīgie bērni, jo tiek paplašināta daudzbērnu ģimenes definīcija. Uz atvieglojumiem varēs pretendēt arī tās ģimenes, kurās kāds vai kādi no trīs vai vairāk bērniem būs studenti vecumā līdz 24 gadiem.

Video

TOP komentāri

 • Es
  +2 +2 0

  Es

  A ka paliek ar parejiem. Viens vai divi berni gimene tiem nekavtik 11 eiro. Pa ko bernu nevar menesi uzturet. Nopirksim vienu kartupelu maisu un vis ziema bernam ar pliku dibenu pa sniegu braukt. Saja valsti viens vai divi berni nau nekas. Domajat par visiem netikaipar sevi
 • jasdx
  +1 +1 0

  jasdx

  man ar vīru ir divi kopīgi bērni un manam vīram jau bija viens bērns, kurš nedzīvo kopā ar mums, bet mans vīrs no mūsu gimenes budžeta maksā alimentus, bet mēs neskaitamies kā daudzbērnu gimene, tā ir diskriminācija, tas ir negodīgi, no vīrieša tikai kāš naudu, bet viñam nekādas atlaides nepienākas.
 • inga
  +2 +1 -1

  inga

  ja,OK es izaudzinaju 5bernus tagad vini sava dzīve un LATVIJA nekad nedwva nekadus atlaidus vel vairak ES DOTA BRIDI MAKSA NODOKLI KA BEZBERNU MATE -kur taisniba SAUCAS ispruku

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl