Daudzas Latvijas skolas grožus ņems savās rokās un bērniem mācīs tikumību

2 komentāri
Daudzas Latvijas skolas grožus ņems savās rokās un bērniem mācīs tikumību
Foto: Jason Pratt/Flickr

Nesagaidot Izglītības ministrijas noteikumus, daudzās skolās tikumības jautājumus apspriedīs vairāk nekā līdz šim.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka vasaras sākumā Saeimā izvērtās asas debates par nepieciešamību skolās ieviest tikumības audzināšanu. Pēc kaismīgām diskusijām tautas priekšstāvju vairākums tomēr atbalstīja pretrunīgi vērtētos labojumus Izglītības likumā un noteica šādi: vadlīnijas par to, kas ir tikumiska audzināšana, būs jānosaka Izglītības ministrijai. Jaunais mācību gads tūlīt būs klāt, bet ministrijā vadlīnijas vēl nav izstrādātas. Augusta beigās plānots izveidot darba grupu, kurai būs jāizstrādā priekšlikumi par tikumisko audzināšanu skolās. Taču daudzas skolas gatavas ņemt grožus savās rokās un jau šogad pastiprināti pievērsties tikumības jautājumiem.

Kopumā tikumības jautājums mācību iestādes ir sadalījis divās nometnēs. Daļā mācību iestāžu darbs stundās turpināsies tāpat kā līdz šim. Citās skolās, gluži pretēji, – tikumības jautājumus skolotāji ar skolēniem apspriedīs plašāk nekā līdz šim.

Mācībspēki gan norāda, ka tikumiskā audzināšana sākas ģimenē, un arī līdz šim skolās nekas netikumisks netika pasniegts. Tikmēr Izglītības ministrijā norāda, ka pirmos priekšlikumus par tikumisko audzināšanu skolās darba grupa izstrādās līdz oktobrim.

Video: