Dauderu muzejam ziedo 200 tūkstošus eiro

0 Komentāru
Dauderu muzejam ziedo 200 tūkstošus eiro
Foto: LETA

Pateicoties latviešu kultūras mecenāta Gaida Graudiņa iespaidīgajam ziedojumam – 200 tūkstošiem eiro, savu spozmi varēs piedzīvot Dauderu muzejs.

Dauderi ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) nodaļa un tajā apmeklētājus iepazīstina gan ar trimdas latviešu vēsturi, gan citām pirmās brīvvalsts laika liecībām. Muzejs mitinās Kārļa Ulmaņa bijušajā vasaras rezidencē un tas 90. gados tapa pateicoties tieši šī paša vēstures entuziasta dāsnumam – jo muzeja krājuma kodolu veido Gaida Graudiņa vērtīgā kolekcija, kuru viņš savulaik nodeva Latvijas sabiedrībai.

Aptuveni septiņu tūkstošu priekšmetu lielo Graudiņa kolekciju veido relikvijas, kuras Latvijas ļaudis Otrā pasaules kara laikā ņēma līdzi, dodoties bēgļu gaitās. Un tieši caur šiem priekšmetiem muzejs stāsta par trimdas vēsturi.

”Saņemot šo ziedojumu, Graudiņa kungs vēlējās, lai mēs viņu izlietotu muzeja aktivitātēs. Lai mēs nenoguldām kaut kādiem remontdarbiem, bet lai mēs piesaistītu arvien jaunus apmeklētājus. Lai daļu ieguldītu darbam ar kolekciju, tās popularizēšanai,” norāda LNVM nodaļas Dauderi vadītāja Olga Miheloviča.

Muzeja darbinieki ir pārliecināti, ka sagaidot Latvijas simtgadi, Dauderi būs pavisam citā – svaigā un modernā izskatā.

Video

0 Komentāru