Dārzeņi mirkst un vietām jau pūst – plūdu dēļ postā iet ne tikai labība, bet arī dārzeņi

6 komentāri
Dārzeņi mirkst un vietām jau pūst – plūdu dēļ postā iet ne tikai labība, bet arī dārzeņi
Stipro lietusgāžu ūdeņu appludināta pļava Baltinavas novadā. (TVNET / LETA)

Nopietni apdraudēta lietavu dēļ ir ne vien labība, bet arī dārzeņu raža. Vairākas rudens veltes no lauka bija jānovāc jau pirms vairākām nedēļām, taču to iekavēja lēnā nogatavošanās.

Savukārt tagad daudzviet dārzeņiem nevar piekļūt. Slīkst tehnika. Zemes iespējas brīvi uzņemt lietus ūdeni ir pārsniegtas. Dārzeņi mirkst un vietām jau pūst. Speciālisti situāciju sauc par ārkārtēju un aicina cilvēkus doties palīgā, lai ražu novāktu ar rokām.

Māris Narvils
LLKC augkopības speciālists

Šī ir tāda ekstremāla parādība, kur pilsētniekiem vajadzētu būt saprotošiem, meklēt sniegt šo palīdzību kaut vai desmit pirkstu izskatā, kas var kaut ko izrakt, kaut ko pacelt. Tas var kaut ko pienest, jo situācija ir tuvu ārkārtējai.

Vienlaikus šobrīd ir grūti prognozēt, kāda būs kartupeļu, kāpostu, biešu un citu dārzeņu kvalitāte. Ilgstoši atrodoties mitrumā, tie pakļauti slimību riskam. Līdz tirdzniecībai lielveikalu ķēdēs bojātā produkcija nenonāks.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl