Dārgas automašīnas, nekorekti iepirkumi – tikai daži no Rīgas satiksmes pārkāpumiem

7 komentāri
Dārgas automašīnas, nekorekti iepirkumi – tikai daži no Rīgas satiksmes pārkāpumiem
Foto: LETA

Rīgas pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme ir virkne nekārtību, kuras uzņēmuma vadība nav nedz novērsusi, nedz sniegusi skaidrojumu par tām Valsts kontrolei, intervijā 900 sekundes sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Viena no svarīgākajām lietām, uz kuru Rīgas satiksmei savulaik norādījusi Valsts kontrole, ir tas, ka patlaban nav skaidrs, kā veidojas viena brauciena tarifs sabiedriskajā transportā, ko aprēķinājis uzņēmums. Proti, tas atkarīgs no divām pozīcijām – prognozētā pasažieru skaita un izmaksām. Runājot par prognozēto pasažieru skaitu, tad patlaban nav izstrādāta vienota sistēma, pēc kuras noteikt, cik pasažieru izmantos sabiedrisko transportu.”Līdz ar to ar šo ciparu var ļoti manipulēt,” sacīja E. Krūmiņa.

Savukārt, pārbaudot vien nelielu izlasi Rīgas satiksmes izdevumu pozīcijā, Valsts kontrole atklājusi gan dārgas automašīnas, gan nekorektas iepirkuma procedūras vai to neesamību, slēptus un neizprotamus līgumus, pakalpojumu līgumu slēgšanu ar bijušajiem valdes locekļiem, automašīnu izmantošanu ne dienesta vajadzībām utt.

E. Krūmiņa uzsver, ka tā ir vien neliela daļa no nekārtībām, ko Valsts kontrole konstatējusi uzņēmumā, kurš tikko kā paziņojis par sava pakalpojuma cenu celšanu.

Tā vietā, lai izvērtētu Valsts kontroles ieteikumus un uzņēmuma amatpersonu atbildību, kā Rīgas satiksme, tā Rīgas dome Valsts kontrolei atbildējusi vien formāli, paziņojot, ka situācijas uzlabošanā esot izstrādāti normatīvie akti un veikti pētījumi, pat nepievienojot šos aktus, lai Valsts kontrole tos varētu izskatīt, sašutusi ir E. Krūmiņa.

Skaties video un uzzini vairāk!

Rīgas sabiedriskajā transportā cels cenas, un tajā vaino valdību

Galvaspilsētas Rīgas sabiedriskajā transportā līdz 1,15 eiro par braucienu tiks paaugstinātas biļešu cenas, paziņojuši Rīgas pašvaldības pārstāvji, turklāt cenu kāpumā vainojot valdību.

Jaunā vienas biļetes cena būs vienlīdzīga ar viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksu, ko aprēķinājis uzņēmums Rīgas satiksme. Tagad tā ir 1,175 eiro. Rīgas satiksme atzīst, ka iepriekš kļūdījās aprēķinos un tādēļ tagadējā pašizmaksa ir zemāka par iepriekš aprēķināto 1,20 eiro līmeni par vienu pasažiera pārvadājumu.

7 komentāri