Dārgāk maksās arī Rīgas satiksmes autostāvvietas

4 komentāri
Dārgāk maksās arī Rīgas satiksmes autostāvvietas
(Foto: LETA)

No 2015.gada 1.aprīļa plānotas izmaiņas Rīgas satiksmes apsaimniekoto autostāvvietu tarifos.

Jaunās autostāvvietu cenas:

  • A tarifa zonā no 1.aprīļa līdzšinējo 1,99 eiro vietā par vienu stundu būs jāmaksā 2,50 eiro. Par 0,15 centiem tiks palielināts arī katras nākamās stundas tarifs, sasniedzot trīs eiro.
  • B tarifa zonās par stundu tarifs plānots divu eiro vērtībā līdzšinējo 1,42 eiro vietā. Arī maksa par katru nākamo stundu sasniegs 2,50 eiro.
  • C tarifa zonā 1,14 eiro vietā tarifs pieaugs līdz 1,50 eiro, un par 0,29 eiro pieaugs arī tarifs par katru nākamo stundu.
  • D tarifa zonā līdzšinējo 0,85 eiro par stundu vietā būs jāmaksā viens eiro, savukārt par katru nākamo stundu – 1,50 eiro.
  • R tarifa zonā tarifs par vienu stundu pieaugs par 0,73 eiro, sasniedzot piecus eiro, savukārt katras nākamās stundas tarifs pieaugs par 0,89 eiro, sasniedzot astoņus eiro stundā.

Atbildot uz jautājumu, vai tarifu celšanu var uzskatīt par represīvām metodēm, lai atbrīvotu pašvaldības stāvvietas, Rīgas satiksmes pārstāve Baiba Bartaševiča noliedza, ka plānotajai tarifu celšanai ir tieši šāds mērķis. Tomēr Bartaševiča skaidroja, ka tas tiekot plānots, lai sakārtotu satiksmes plūsmu un samazinātu ilgi stāvvietās stāvošo automašīnu daudzumu.

Bartaševiča pagaidām nevarēja atbildēt, kad varētu tikt lemts par plānoto tarifu pieņemšanu un ieviešanu.

Rīga satiksme informē, ka Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu mērķis ir optimizēt satiksmes organizāciju – īpaši ielās ar intensīvu sabiedriskā transporta satiksmi, sakārtot vieglo transportlīdzekļu plūsmu un organizēt to novietošanu, lai visi rīdzinieki un Rīgas viesi varētu piebraukt tuvāk interesējošiem objektiem un novietot savas automašīnas speciāli tam paredzētajās vietās.

4 komentāri