Darbu sāk “Solis augšup”- dienas centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem

Pievienot komentāru
Darbu sāk “Solis augšup”- dienas centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem
Publicitātes foto

Lielbritānijas pētījumi apliecina, ka no 88 bērniem Eiropā viens bērns piedzimst ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Bērni un jaunieši ar AST vizuāli neatšķiras no saviem vienaudžiem, taču viņi bieži jūtas atstumti un nesaprasti, jo smadzeņu darbības īpatnības viņiem liedz pilnvērtīgi komunicēt un uztvert pasauli vienotā veselumā.

Šiem bērniem ir nepieciešama atbalstoša vide, lai ne tikai attīstītu ikdienā nepieciešamās prasmes, bet arī atklātu un pielietotu savas īpašās spējas, paverot līdz šim neapjaustus apvāršņus. Arī Rīgā trūkst vietas, kur bērniem un jauniešiem ar autismu būtu iespēja vienuviet satikties, pilnveidoties un saņemt speciālistu atbalstu, lai, kļūstot pieauguši, viņi spētu dzīvot patstāvīgi un nepaliktu bez draugiem un darba.

Apvienojoties speciālistiem, vecākiem un brīvprātīgajiem jauniešiem, tika īstenotas daudzveidīgas aktivitātes un pasākumi, lai risinātu šo sociālo problēmu. Rezultātā ir izveidojies “Solis augšup”- Dienas centrs bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem.

Šobrīd Centrs veido pakalpojuma piedāvājumu, kas 12 līdz 30 gadus veciem jauniešiem ar autismu dotu iespēju vienuviet saņemt individuāli izstrādātu sociālo rehabilitāciju, veicinātu ikdienā nepieciešamo prasmju attīstību, kā arī palīdzētu atklāt un pielietot praktiskā darbībā savas īpašās spējas. Tāpat ļoti liela nozīme centra darbībā būs integrācijai un draudzībai, jo šeit kopā sastapsies bērni un jaunieši ar autismu un brīvprātīgie studenti.

Lai to īstenotu, tiek veidotas trīs tematiskas telpas ar specializētām darbnīcām:

  • ”Domnīca” – radoša telpa profesionālo kompetenču pilnveidei. Šeit būs iespēja nodarboties ar digitālo dizainu, īstenot idejas robotikas sfērā. Tāpat speciālista vadībā tiks nodrošināta iespēja filmēt un montēt video sociālos stāstus, veidojot nepieciešamo metodisko materiālu.
  • ”Darbnīca”- telpa ikdienas prasmju attīstīšanai, dizaina lietu veidošanai, savu ideju īstenošanai. Vieta, kur atrodami visdažādākie instrumenti, koku sagataves, kā arī materiāli un izjauktās tehnikas detaļas. Šeit būs iespēja gan apgūt ikdienai nepieciešamās prasmes, gan konstruēt un veidot ko interesantu un derīgu.
  • ”Tējnīca”- omulīga telpa komunikācijai. Šeit norisināsies nodarbības ar sociālo rehabilitētāju un konsultācijas ar psihologu, sarunas ar draugiem un brīvprātīgajiem. Lai veicinātu un stimulētu komunikāciju un radītu nepiespiestu atmosfēru, telpā būs pieejamas dažādas galda spēles, Lego un, protams, būs iespēja kopīgi malkot tēju.

Tuvāk ar biedrību var iepazīties Facebook.com lapās “Dienas centrs Solis augšup” un “Jauniešu Pastorālā māja”.

Šeit vari nobalsot, ja domā, ka šim projektam ir jābūt konkursa Labās gribas uzņēmējs finālistam.