Darbu sāk jaunā SPRK padome, ko vadīs bijusī VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola

0 Komentāru
Darbu sāk jaunā SPRK padome, ko vadīs bijusī VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola
Ozola piedalās VARAM kampaņas "Diena par tīru gaisu!" atklāšanā un diskusijā par gaisa kvalitāti Latvijā un ko mēs katrs ikdienā varam darīt, lai šo piesārņojumu mazinātu. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) darbu turpmāk vadīs SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola un četri padomes locekļi – Rota Šņuka, Anna Upena, Intars Birziņš un Imants Mantiņš, informēja SPRK.

SPRK padomei pilnvaru termiņš sākas no šā gada 2. jūlija.

Alda Ozola, SPRK vadītāja

“Regulējamās nozares ne vien Latvijā, bet arī Eiropā atrodas pārmaiņu priekšā, ko būtiski ietekmē Eiropas zaļā kursa virzība. Tuvā nākotnē paredzamas izmaiņas elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanā, aprites ekonomikā un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā. Viennozīmīgi darbs turpmākos septiņus gadus būs izaicinājumiem bagāts, meklējot balansu starp tautsaimniecības, patērētāju un komersantu interesēm. Taču vienlaikus mums ir jāturpina attīstība un kompetences stiprināšana, ko apliecina šobrīd pozitīvi novērtētais SPRK tēls sabiedrībā.”

Ozola SPRK priekšsēdētājas amatā ievēlēta līdz 2028. gada 2. jūlijam. Savukārt Šņuka un Birziņš padomes locekļa pienākumus pildīs turpmākos sešus gadus, bet Upenai un Mantiņam termiņš padomes locekļu amatā būs pieci gadi.

Ozola kopš 2013. gada pildījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieces pienākumus. Pirms tam bijusi vairāku Latvijas vides nevalstisko organizāciju vadītāja, kā arī plaši darbojusies starptautiskajā arēnā. Ozola ir ieguvusi maģistra grādu vides zinātnē, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā.

Birziņš, Šņuka un Mantiņš SPRK padomē strādājuši kopš 2016. gada. Birziņš pirms darba SPRK strādājis Konkurences padomē un Valsts ieņēmumu dienestā, savukārt Šņuka – AS “Rīgas siltums” un Ekonomikas ministrijā, bet Mantiņš sniedzis konsultācijas biznesa vadībā un investīciju jautājumos un bijis VAS “Latvijas Pasts” valdes loceklis.

Upena līdz izvirzīšanai SPRK padomes locekļa amatam bijusi biedrības “Latvijas Būvuzņēmēju partnerība” vadītājas vietniece, strādājusi Ekonomikas ministrijā un Latvijas Republikas Patstāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā.

Minētos kandidātus SPRK padomes amatā Saeima apstiprināja šā gada 16. jūnijā. Par kandidatūrām Saeima lēma pēc tam, kad tās apstiprināšanai amatā izvirzīja Ministru kabinets. Kandidāti tika izvēlēti konkursā, ko rīkoja Valsts kanceleja. Konkursa norise notika trijās kārtās.

0 Komentāru