Darbu sāk jauna nodarbinātības platforma cilvēkiem ar invaliditāti

0 Komentāru

No 6. maija cilvēkiem ar invaliditāti būs pieejama jauna nodarbinātības platforma – “www.cilveksnevisdiagnoze.lv.”

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa TV3 raidījumam “900 sekundes” skaidroja, ka vietne kalpos kā vieta, kurā satikties darba devējiem un strādāt gribošiem cilvēkiem ar invaliditāti.

“Šiem cilvēkiem šobrīd ir ļoti svarīgi satikties, jo ir gadījumi, kad darba devēji vēršas asociācijā ar vēlmi nodarbināt kādu no šīs mērķa grupas, bet trūkst informācijas vai nav iespēju sazināties ar potenciālo darbinieku”, situāciju skaidroja Zeiļa. Tāpat viņa uzsvēra, ka svarīgākais ir skatīties uz cilvēka prasmēm un to, ko viņš var izdarīt.

Sadaļa izveidota Labklājības ministrijas informatīvās kampaņas par iekļaujošu nodarbinātību cilvēkiem ar invaliditāti ”Dara citādi – izdara tāpat!” ietvaros.

Darba meklētāji var izveidot profilu, vairāk akcentējot savas prasmes, ne tikai profesionālo pieredzi un izglītību. Darba devēji šos profilus var apskatīt, sazināties ar cilvēku personīgi un uzaicināt uz darba interviju.

Lai darba devēji gūtu ieskatu par darbinieka spējām un vides pielāgošanas nepieciešamību, darba meklētājiem savos profilos ir jānorāda invaliditātes veids, vēlams, arī invaliditātes grupa.

Izveidot savu profilu tiek aicināti tieši cilvēki ar invaliditāti. Iecerēts, ka sadaļu apmeklēs dažāda veida organizāciju – komercuzņēmumu, iestāžu, sabiedrisko organizāciju – pārstāvji. Izveidotie profili un sludinājumi būs pieejami arī pēc kampaņas beigām, dodot iespēju cilvēkiem arī turpmāk izveidot savus profilus.

Kopumā šobrīd Latvijā ir nodarbināti 42 000 darbspējas vecuma cilvēku ar invaliditāti, bet aptuveni 64 000 neatrodas darba attiecībās.

0 Komentāru